Reklama

Bezdomna, ciężarna suczka bezskutecznie prosi o pomoc. Ale później na jej drodze pojawia się dobry duch

Bezdomna, ciężarna suczka bezskutecznie prosi o pomoc. Ale później na jej drodze pojawia się dobry duch dog-sad © Shutterstock

Schronisko Furry Friends Rescue otrzymało od jednego z instagramowych obserwatorów zdjęcie. Fotografia przedstawiała sukę oraz jej 6 nowonarodzonych szczeniąt. 

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Z opowieści autorki zdjęcia wynikało, że bezdomny pies celowo „przeprowadził się” bliżej ludzi. Suczka miała nadzieję, że być może otrzyma od ludzi niezbędną pomoc.

Trudny początek

Okolicznym mieszkańcom nie spodobało się, że bezdomny pies błąka się po okolicy, dlatego przepędzili ciężarną. 

Suczka wydała swoje młode na świat, rodząc pod zaparkowanym samochodem. Kobieta, która przesłała do schroniska zdjęcie, zaopiekowała się matką oraz jej dziećmi – stworzyła dla nich tymczasowy dom z kartonowego pudełka oraz karmiła mamę w połogu. 

Schronienie znajdowało się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi, dlatego za każdym razem gdy ulicą przejeżdżał samochód lub auto, psia mama stawała się nerwowa w obawie o bezpieczeństwo swojego potomstwa. 

Pomoc doraźna

Szczeniąt jest 6 – czterech chłopców i dwie dziewczynki. Pracownica schroniska zdecydowała się pomóc matce oraz jej dzieciom (od porodu minęły dwa dni, a młode były już atakowane przez wszy). 

Obecnie zwierzęta są bezpieczne w schronisku. Będą tam przebywać przez kilka kolejnych miesięcy, a następnie pracownicy rozpoczną dla nich poszukiwania stałego domu. 

Źródło: Love Furry Friends - Rescue Channel

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz