Reklama

Mama kociąt jest umierająca. Wtedy pojawia się owczarek niemiecki, który wie, co robić

Kotek i owczarek niemiecki.
dog-cat-happy

Bezdomna kocia mama z trudem utrzymywała się przy życiu i nie mogła zapewnić pokarmu swojemu potomstwu. Na szczęście na horyzoncie pojawił się owczarek niemiecki, który wiedział, co robić.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano

Kiedy na początku lipca 2020 roku dwa koty zostały znalezione na poboczu drogi w Oelzschau koło Lipska (Niemcy), były w fatalnym stanie. Kocia mama Luna była niedożywiona i całkowicie wyczerpana, tak że nie miała siły karmić swojego synka Urmela.

Pracownicy schroniska napisali na swojej stronie facebookowej, że kotka była „bliżej śmierci niż życia”. Z kolei mały Urmel miał oczy całkowicie pokryte ropą.

Po pierwszej wizycie u weterynarza było jasne, że życie kotki wisi na włosku i potrzebuje intensywnej terapii. Ponieważ schronisko nie jest w stanie jej tego zapewnić, oba koty zostają przeniesione do domu zastępczego.

Psi ojciec zastępczy

Od znalezienia zwierzaków minęło parę tygodni. Luna bardzo powoli dochodzi do siebie. Wciąż ma trudność z opiekowaniem się swoim potomstwem. Na szczęście Urmel zaczął już jeść samodzielnie, a porządną dawkę rodzicielskiej uwagi dostaje od... domowego owczarka niemieckiego.

Pies o imieniu Whisky jest przyzwyczajony do tego, że od czasu do czasu pod jego dachem pojawiają się osierocone kocięta. Dlatego z pełnym profesjonalizmem i czułą uwagą zajmuje się maluchami. A Urmel po trudnym początku naprawdę na to zasługuje.

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz

1 komentarzy

  • 146_
    146_
    Ale słooooooodki!!!😋
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

1 komentarzy na temat 1