Reklama

Spacerując spotyka niezwykłego kociaka. Mały detal na jego pyszczku sprawia, że od razu chce go przytulić

Spacerując spotyka niezwykłego kociaka. Mały detal na jego pyszczku sprawia, że od razu chce go przytulić cat-happy © Facebook.com/LAP (Lifelong Animal Protection Charity)

Ten maluch jest nie tylko niezwykły, ale po prostu niezwykle słodki. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 14.08.2020, 06:16, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

3-miesięczny kociak o imieniu Zodiak został przyniesiony do stowarzyszenia wolontariuszy pomagającym porzuconym zwierzętom Lifelong Animal Protection Charity (LAP) w Hongkongu. 

Przyniosła go mieszkająca nieopodal kobieta, która od dawna pomagała stowarzyszeniu ratować okoliczne koty. To ona zauważyła Zodiaka i wiedziała, gdzie go zabrać, by kociak był bezpieczny.

Kiedy przyszła z kociakiem do ośrodka, uprzedziła wolontariuszy, że maluch jest przestraszony i nieco nieśmiały. Jednak, gdy tylko wolontariusze zaczęli go tulić, kotek zaczął się oswajać, a nawet domagać pieszczot – tak, jakby wiedział, że jest w dobrych rękach. 

Niezwykły wygląd dodaje mu uroku 

Wszyscy w stowarzyszeniu zauważyli, że maluch nie wygląda jak zwyczajny kociak. Miał niewiele zębów i nietypowy układ szczęki. Skierowano go do weterynarza, który po zbadaniu kota orzekł, że wady rozwojowe nie wpływają na jego zdrowie – to w pełni normalny, zdrowy kociak. Tylko wygląda nieco inaczej niż inne. 

Maszynka do mruczenia 

Zodiak okazał się kotem uwielbiającym czułości – zaczyna mruczeć, kiedy tylko zaczyna się go głaskać. Dość szybko został oddany do rodziny zastępczej i skradł serce wszystkim domownikom. Jest inny niż inne koty, ale nie przeszkadza mu to żyć pełnią życia! 

 

只有三個月大的小魔怪 Zodiac 由一個天井跌落黎,幸運地比義工發現,救黎 LAP。Zodiac...

Posted by LAP (Lifelong Animal Protection Charity) on Wednesday, July 17, 2019

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz