Reklama

Budynek do rozbiórki: ekipa w ostatniej chwili dowiaduje się, co jest w środku i wstrzymuje prace

Stary dom w Erzurum nadawał się tylko do rozbiórki... Na szczęście wcześniej sprawdzono, czy nikogo nie ma w środku! (© congerdesign z Pixabay)
cat-wow

Stary dom w Erzurum nadawał się tylko do rozbiórki... Na szczęście wcześniej sprawdzono, czy nikogo nie ma w środku! (© congerdesign z Pixabay)

© Shutterstock/ aydngvn

Opuszczony dom we wschodniej Turcji. Ekipa rozbiórkowa już szykuje się do pracy – przerywa ją jednak na wieść, że w środku budynku znajdują się "rezydenci".

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

W marcu tego roku, jeden z przeznaczonych do rozbiórki, opuszczonych, niszczejących budynków musiał pozostać nietknięty dłużej niż spodziewały się władze Aziziye w Erzurum we wschodniej Turcji. Prace rozbiórkowe wstrzymano natychmiast, gdy ekipę obiegła wieść, że w środku znajduje się kotka z młodymi.

Na miejsce wezwano przedstawicieli władz lokalnych oraz pracowników tutejszego schroniska dla zwierząt. Koty miały już przygotowane nowe lokum. Okazało się jednak, że wyniesienie kociej rodziny w bezpieczne miejsce nie będzie takie proste!

Poszukiwania kotów

kotek uratowany z domu do rozbiórki
© hurriyet.com.tr

Kocia mama uznała, że opuszczony budynek będzie doskonałym schronieniem dla jej dzieci. Nieuczęszczany, z licznymi zakamarkami do schowania się. Cała akcja ratunkowa potrwała 5 dni! Gdy pracownicy schroniska po raz pierwszy weszli do środka, nie mogli odnaleźć kociej mamy. Innym razem kocia rodzina nie dała się po prostu złapać. W końcu jednak udało się odwieźć mamę z pięciorgiem kociąt do azylu.

Burmistrz Aziziye, Cevdet Orhan, stwierdził z dumą: „W czasach, gdy na świecie nawet życie ludzkie jest cenione tak nisko, nasza ekipa ocaliła matkę z pięciorgiem kociąt – niech będą oni dla nas przykładem. Bardzo cieszy taka empatyczna postawa, okazanie zwierzętom serca” – mówił dalej.

Źródło: Hurriyet.com.tr

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz