Reklama

Ten golden retriever przychodzi pod bramę sąsiadów codziennie o 7 rano. Tylko po co?

Golden retriever przed bramą dog-happy © Facebook.com/theDodo

Oliver ma bardzo poukładany plan dnia. Codziennie o 7:00 rano stoi przed bramą i czeka. Tylko na co? 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

9-letnia przyjaźń 

Ta historia jest naprawdę niesamowita, a Oliver – 14-letni golden retriever może uważać się za jednego z najbardziej szczęśliwych psów na świecie. Podczas gdy wiele z nich nie ma domów – Oliver ma dwa i w każdym darzą go miłością! 

Oliver na co dzień mieszka z Sue. Kocha swoją opiekunkę, ale kocha też sąsiadów, do których przychodzi codziennie rano między 07:00 a 07:30. Melissa, która otwiera mu bramę mówi, że Oliver wpada na poranną kawę. 

Oliver odwiedza swoich sąsiadów od pierwszego dnia, kiedy wprowadzili się do domu. Mimo tego, że sami mają kilka psów, zawsze gorąco witają Olivera, który czuje się u nich jak u siebie. 

Ma już 14 lat, dlatego jego zabawy z innymi psami nie są aż tak szalone, jak dawniej, ale nadal golden spędza z nimi nieco czasu, spaceruje po całym ogrodzie, a nierzadko uczestniczy w rodzinnych uroczystościach. 

Pies bardzo zorganizowany

„Oliver pomógł mi przetrwać czas zamknięcia ze względu na Covid-19” - mówi Melissa. Kiedy cały świat i nasza codzienna rutyna stanęły na głowie, Oliver nadawał rytm naszemu dniu, codziennie przychodząc do nas o 07:00 rano. 

Pies porusza się po okolicy samodzielnie – zna drogę na pamięć i można według jego spacerów regulować zegarek. Jego opiekunka śmieje się, że Oliver jest jak starszy dziadek, który wolno spacerując obchodzi okolicę zawsze w ten sam sposób. 

Aby Oliver był bezpieczny, jest wyposażony w tracker GPS. Dzięki temu jego opiekunka zawsze wie, gdzie pies aktualnie się znajduje. 

Sue nie jest zazdrosna o drugą rodzinę. Wprost przeciwnie, cieszy się, że Oliver jest tak lubiany.  

„Jestem taka wdzięczna, że ktoś jeszcze kocha naszego psa tak samo mocno, jak my” – mówi jego opiekunka. „Oliver potrzebuje swobody, a my go nie ograniczamy. Kogokolwiek nie odwiedza i tak zawsze wraca do domu”. 

Oliver jest naprawdę wyjątkowym szczęściarzem, mając aż dwie tak kochające go rodziny! 

 
14-Year-Old Golden Retriever Visits Next-Door Neighbors Every Day

14-year-old golden retriever sneaks out of his house every day to visit his next-door neighbors ❤️

Posted by The Dodo on Thursday, July 30, 2020

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz