Reklama

Wyciąga dłoń do bezpańskiego psa i nagrywa jego reakcję. Video zawiesza Facebook’a

Video pies bezdomny dog-sad

Wielu ludzi zachowuje się wobec bezdomnych psów w skandaliczny sposób. Nam trudno to zrozumieć i jesteśmy pewni, że kiedy zobaczysz to video, przyznasz nam rację. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 10.08.2020, 11:20, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Kopniaki, wyzwiska, kamienie – to codzienność wielu bezdomnych psów, których ilość niestety rośnie. Winne są nie tylko wakacje, ale również epidemia. 

O ile w pierwszych tygodniach lock downu spowodowanego epidemią ludzie masowo adoptowali psy, o tyle tygodnie po usunięciu obostrzeń spowodowały masowe pozbywanie się zwierząt. Według badań przeprowadzonych w Hiszpanii, w kraju tym liczba porzucanych psów wzrosła o 25% (od momentu rozpoczęcia otwarcia kraju). 

W Polsce nie mamy danych bezpośrednio związanych z epidemią, ale każdego roku (jak wynika z danych NIK) przybywa w Polsce około 90.000 bezdomniaków. Najgorszym okresem jest lato, kiedy ilość porzuceń rośnie o około 30%. 

Na zwierzęta bezdomne czyha wiele zagrożeń. Są nie tylko głodne i zaniedbane, ale narażone na wiele niebezpieczeństw, agresję i przemoc. 

Kobieta podaje rękę psu ©Shutterstock

Pomocna dłoń dla bezdomnego psa 

Jesteśmy pewni, że to video poruszy Twoje serce. To bezdomny pies, który w powodzi zobojętnienia, złośliwości, a nawet częstej agresji, znalazł pomocną dłoń. Jego uśmiech i radość związana z tym, że ktoś w końcu jest dla niego miły jest niezwykła. 

Nie wiemy jakie jest pochodzenie tego nagrania ani co stało się z osobą, która wyciągnęła do psa pomocną dłoń, ale video szturmem zdobyło Facebook’a uzyskując ponad 300.000 udostępnień, 20 tys. komentarzy i ponad 800.000 polubień.  Reakcja ludzi była tak ogromna i gwałtowna, że przez kilka godzin po opublikowaniu posta były trudności z jego odtworzeniem! 

 
+ Que asco los perros de la calle🤢 Yo:

+ Que asco los perros de la calle🤢 Yo:

Posted by TuAwela on Sunday, May 24, 2020

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz