Reklama

Kim Dzong Un wydał rozkaz – posiadanie psów jest niezgodne z prawem

Koreanka z psem dog-serious © Shutterstock

W krajach europejskich rozkaz wydany przez Kim Dzong Una byłby niedopomyślenia. Ale obecnie w Korei Północnej panuje klęska głodu. Z raportów analitycznych wynika, że spośród około 25,5 mln obywateli tego państwa, około 60% nie ma co jeść.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

W północnej i południowej części półwyspu, mięso psów uchodzi za rarytas. Na miejskich straganach czy w restauracjach możemy spróbować psiego mięsa zarówno pod postacią dania obiadowego, jak i np. wędliny. Choć Korea Południowa stara się zrezygnować z tej brutalnej praktyki, to w północnej części kraju takie działania są wspierane przez władze państwa.

Efektywniejsza alokacja zasobów

Według dekretu wydanego przez dyktatora Korei Północnej, wszystkie psy, przebywające pod opieką prywatnych hodowli, mają zostać przekazane państwu. „Przejaw dekadencji i burżuazyjnej próżności” – tak o posiadaniu czworonożnych przyjaciół w trakcie globalnej pandemii oraz kryzysu finansowego państwa mówi Kim Dzong Un. Na obywateli Korei Północnej stale nakładane są nowe sankcje finansowe w celu opłacenia testów rakiet jądrowych. Między innymi przez to, mieszkańcy zmagają się z klęską głodu.

Kim Dzong Un uznał posiadanie psa za zbędny wydatek i nakazał „efektywniejszą” alokacje zasobów, przeznaczanych do tej pory na utrzymanie czworonogów.

Psy trafią do rzeźni

Względem rozkazu, posiadanie psa w Korei Północnej stało się nielegalne. Wszystkie psy zostaną odebrane opiekunom, w celu zapewnienia żywności mieszkańcom regionów najbardziej dotkniętych klęską głodu.

Południowokoreańska gazeta w taki sposób relacjonuje wydarzenia – „Władze zidentyfikowały gospodarstwa domowe z psami i zmuszają je do oddania ich lub siłą konfiskują je i usypiają. Niektóre psy są wysyłane do państwowych ogrodów zoologicznych lub sprzedawane do psich restauracji”.

Póki co, dekret obowiązuje wyłącznie w stolicy kraju, ale prawdopodobnie zostanie rozszerzony na wszystkie prowincje. 
 

 Źródło: polsatnews.pl, tvp.info

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz