Reklama

Zuu: ten kociak o wyglądzie bawełnianego wacika, ma najsłodszą mordkę na świecie

<p>Zuu to wyjątkowo urocza puchata kuleczka</p> cat-wow

Koty mają różne rozmiary, typy sylwetki, umaszczenia… Każdy jest inny i wyjątkowy. Są jednak takie, które wyglądają tak oryginalnie, że wybijają się na tle innych kuzynów. Zuu na przykład… przypomina pomponik czy, jak najczęściej się go opisuje – bawełniany wacik. Obejrzyjcie jego galerię!

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kuleczka

Zuu to kot egzotyczny długowłosy. To dość nowa rasa, wyhodowana w Stanach Zjednoczonych, bardzo podobna do kota perskiego. Koty egzotyczne mają charakterystyczny, spłaszczony pyszczek (należą do ras brachycefalicznych), który zresztą w środowisku felinologicznym jest dość kontrowersyjny.

Mieszkający ze swą opiekunką w Japonii Zuu zdobył popularność na Instagramie – jest puszysty, okrąglutki (to rasa grubokoścista, a „okrągłości” dodaje kształt głowy, płaski pyszczek i długi włos). Gdy pozuje do zdjęć, wygląda jak puchata kuleczka. Gdyby nie kontrastujące z białym tłem brązowe łatki, wyglądałby dosłownie jak bawełniany wacik.

Przyjacielska gwiazda

Swą popularność na Instagramie (gdzie pojawia się też jego brat Bocco) Zuu przyjmuje ze spokojem. Jak przystało jednak na gwiazdę, kocurek ma swoje kaprysy. Najbardziej lubi być karmiony przez opiekunkę z ręki (a przynajmniej jeść w jej towarzystwie), i to nie byle czym!

Preferuje mięsne przekąski oraz dobrą karmę bezzbożową. Zuu jest przyjaźnie nastawiony do innych kotów i psów. I na przekór zdjęciom, które pokazują go jako kanapowca, lubi też zabawę oraz spacery po parku pod okiem opiekunki.

Źródło: TheAnimalRescueSite.com

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz