Reklama

Elfie i Gimli już zawsze będą wyglądać jak małe kociaki, ale rzadka choroba nie przeszkadza im cieszyć się życiem

kot z karłowatością cat-happy

Bohaterem dzisiejszej historii są Elfie i Gimli – bracia, którzy z powodu rzadkiego schorzenia już zawsze będą wyglądać jak małe kotki. Choroba nie staje im jednak na drodze do szczęścia.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 27.08.2020, 11:36, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:49

Elfie i Gimli wraz z opiekunami, mieszkają w dolinie Okanagan, w kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska.

Bracia trafili do schroniska wraz ze swoją mamą, kiedy mieli zaledwie 3 miesiące. Obaj cierpią na karłowatość i niedoczynność tarczycy.

Na szczęście szybko zostali adoptowani przez nową, kochającą rodzinę. Teraz bracia mają sześć lat i cieszą się pełnią życia.

Opiekunowie rodzeństwa nie spodziewali się, że dwoje chorych kociąt wprowadzi do ich życia tyle radości. Pomimo chorób, bliźniaki są absolutnie wspaniałymi zwierzętami.

Poniższy film doskonale udowadnia, że karłowatość maluchów nie przeszkadza im w cieszeniu się życiem.

 

SO CUTE I CAN'T BREATHE

Posted by BuzzFeed Animals on Friday, October 13, 2017

W Wamiz często opisujemy niezwykłe historie zwierząt, które zostały zaadoptowane pomimo swoich niedoskonałości, ale mało którzy czworonożni przyjaciele mają ponad 200 tys. fanów na Instagramie.

Opiekun rodzeństwa publikuje w internecie mnóstwo zdjęć i filmów z kociakami w rolach głównych. Na profilu bardzo często pojawia się hashtag #adoptdontshop, mający zachęcić obserwatorów do adopcji zwierząt, zamiast ich kupna.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Elfie & Gimli (@elfie_gimli) on

Jeśli chcesz uratować życie, adoptując bezdomnego kociaka, nie zapomnij zajrzeć do sekcji adopcyjnej Wamiz. Są tam kociaki, które podobnie jak Alfie i Gimli mają nadzieję, że odnajdą ciepło prawdziwego domu!