Reklama

Metamorfoza jaką przeszła ta porzucona sunia jest niewiarygodna. Teraz czeka na nowy dom

Piesek tuż po przekazaniu do schroniska dog-happy © Facebook/Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach

Bardzo często opisujemy perypetie porzuconych zwierząt, którym postanowiła pomóc obca, przypadkowa osoba. Dzisiejsza historia wydarzyła się na naszym podwórku, a konkretnie w Gliwicach.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kilka dni temu do Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach przyszedł mężczyzna, który na rękach niósł maleńką suczkę rasy york. Piesek został przez niego znaleziony na ulicy Brackiej. Zwierzę nie miało obroży ani chipa, a mężczyzna twierdził, że suczka od kilku dni chodziła po ulicy i wyjadała uprawy z jego ogródka.

Natychmiastowa pomoc

Oto jak wygląd Sunia po zabiegach pielęgnacyjnych © Facebook/Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach

Pracownicy schroniska natychmiast postanowili pomóc zwierzakowi. Sunia była bardzo zaniedbana – jej sierść była sfilcowana, a na ciele rozgościły się pchły. Piesek bardzo dobrze zniósł wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, w tym także strzyżenie. 

Na facebook’owym profilu schroniska został opublikowany post, w którym pracownicy poinformowali, że poszukują dla uratowanego psiaka nowego domu. Sekcja komentarzy pod postem bardzo szybko wypełniła się słowami otuchy dla pieska, a także propozycjami przygarnięcia maleństwa.

Jeśli Ty też chcesz przygarnąć bezdomnego psiaka, zajrzyj do naszych ogłoszeń adopcyjnych

Źródło: Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz