Reklama

„To jest Juri. Juri nie żyje": wpis schroniska na Facebook'u wprawia kraj w oburzenie

Czarny szczeniak dog-angry

Od dawna wiadomo, że nielegalny handel szczeniętami jest w Niemczech coraz większym problemem. Schronisko dla zwierząt, w wyjątkowo emocjonujący sposób, ponownie pokazuje dramatyczny los szczeniąt, z których większość jest sprzedawana online.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 05.09.2020, 18:41, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

"To jest Juri. Juri nie żyje"

Juri, szczeniak ze schroniska dla zwierząt Henstedt-Ulzburg, nie żyje. Zwierzak padł ofiarą pozbawionego skrupułów handlarza szczeniąt, który przedkładał chciwość pieniędzy nad zdrowie sześciotygodniowego psa.

Jak donosi schronisko dla zwierząt w poście na Facebooku, mały czworonożny przyjaciel zmarł na parwowirozę. Na dołączonym do posta zdjęciu Juri patrzy w obiektyw, ale jest już podłączony do kroplówki.

Handlarze zwierzętami

Juri przeżył trzy dni, inny szczeniaczek pięć dni. Kolejne psiaki wciąż walczą o przetrwanie w klinice weterynaryjnej. Według schroniska dla zwierząt, winą za takie zaniedbania należy obarczyć sieć handlarzy szczeniętami, która funkcjonuje w Hamburgu i Norderstedt, sprzedając szczenięta w internecie.

Obrońcy praw zwierząt zauważyli, że szczególnie problematyczny sprzedawca szczeniąt jest bardzo dobrze zorganizowany – „Konto jest usuwane co kilka dni, a na jego miejsce tworzone jest nowe. Szczenięta są reklamowane miłym tekstem, oczywiście wszystkie są zaszczepione, a rodzice znani, często nawet rasowi ” – piszą. „Mowa tu o ogromnej liczbie zwierząt, a nie o poszczególnych przypadkach.”

Lepiej sprawdzić kilka razy

Osobom zainteresowanym adopcją psa szczególnie trudno jest rozpoznać, że autorzy ogłoszeń są podejrzanymi sprzedawcami. W manifeście na Facebooku schronisko dla zwierząt wzywa handlarzy szczeniąt do zaprzestania działalności. Pomóc mogą również kupujący, upewniając się, że nowy członek rodziny pochodzi od renomowanego hodowcy.

Post został udostępniony ponad 20 tysięcy razy. Miejmy nadzieję, że śmierć biednego Juriego nie pójdzie na marne i prawo dotyczące handlu zwierzętami w Niemczech się zmieni.

 

Das ist Juri. Juri ist tot. In den letzten 2 Wochen bekamen wir insgesamt 3 Welpen ca. 6 Wochen alt, alle drei erkrankt...

Posted by Tierheim Henstedt-Ulzburg on Friday, August 21, 2020

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz