Reklama

Pożar mieszkania w Gdyni: na szczęście ci strażacy ratują każde żywe stworzenie!

<p>Gdyńscy strażacy zabrali koty z płonącego mieszkania i udzielili im pierwszej pomocy</p> cat-serious

Gdyńscy strażacy zabrali koty z płonącego mieszkania i udzielili im pierwszej pomocy

© Facebook.com/remizacompl

Wrześniowe, niedzielne popołudnie nie należało do spokojnych dla mieszkańców budynków przy ul. Morskiej w Gdyni. W jednym z mieszkań wybuchł pożar, a w środku zostały uwięzione koty! Szczęśliwie strażacy zdążyli na czas i ocalili przerażone stworzenia.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano 08.09.2020, 10:15, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:49

Ewakuacja i ratunek

Informację o pożarze jednego z mieszkań przy ul. Morskiej strażacy z KM PSP Gdynia otrzymali w niedzielne popołudnie. Na miejsce dotarło 5 zastępów straży. W tym czasie kilkanaście osób zdołało się ewakuować z płonącego budynku. Nie każdy jednak był w stanie wyjść…

Okazuje się, że w jednym z mieszkań znajdowały się dwa koty. Zwierzęta nie miały szans na ucieczkę. Gdy strażacy weszli do środka, koty były już nieprzytomne. Wynieśli je z mieszkania i w bezpiecznym miejscu udzielili pierwszej pomocy. Sprawnie przeprowadzona akcja ratunkowa i resuscytacja uratowały kotom życie!

Koty już bezpieczne

Przez pewien czas koty znajdowały się jeszcze pod tlenem, ale nie stwierdzono u nich poważnego zatrucia czadem ani poparzeń. Koty zostały już przekazane opiekunom. Ogromne brawa dla strażaków, którzy cenią życie każdego stworzenia!

Źródło: Gdynia.naszemiasto.pl