Reklama

Liczba kilometrów jaką w kilka dni przeszedł ten piesek, aby wrócić do domu, jest niewiarygodna!

Liczba kilometrów jaką w kilka dni przeszedł ten piesek, aby wrócić do domu, jest niewiarygodna! dog-wow © moja-ostroleka.pl

Terek zaginął w minioną sobotę na terenie gminy Rzekuń. Piesek szybko został odnaleziony, jednak miejsce, w którym przebywał wprawiło opiekunów w osłupienie!

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Za Terkiem tęskniła siedmioletnia dziewczynka. Jej rodzice zorganizowali poszukiwania w lesie i okolicznych miejscowościach, jednak zwierzaka nie udało się odnaleźć. 

Historię podróży psa opisał jego opiekun w liście do redakcji portalu Moja Ostrołęka:
„Para z Bielska Podlaskiego jechała na zakończenie lata organizowane przez członków facebookowej grupy Broda i Tatuaż, na działkę nieopodal Ostrołęki, należącą do jednego z członków tej społeczności. Zobaczyli Terka jak spacerował przy ulicy, pies wszedł na jezdnię, zahamowali i zabrali go do samochodu".

Z dalszej części listu dowiadujemy się, że para która znalazła psa zapytała przechodnia z pobliskiej miejscowości, czy wie do kogo należy zguba – niestety odpowiedź była negatywna. Para zostawiła w lokalnym sklepie swoje numery telefonów, a właściciela obiektu poprosili o zrobienie psu zdjęcia, żeby właściciel mógł go bez problemu rozpoznać.

Pies podróżnik

Terek wyruszyl do Ostrołęki z nowymi przyjaciółmi. Podobno zwierzak chętnie brał udział w wydarzeniu – jadł kiełbaski i pozwalał się głaskac nieznajomym. Zastępczy opiekunowie dzwonili do weterynarzy, żeby sprawdzić czy pies ma czip, ale odmówiono im pomocy. Po zakończeniu imprezy psiak został zabrany przez parę do Bielska Podlaskiego.

Podróż psiaka miała szczęśliwe zakończenie, jednak pamiętajmy, że taka niespodziewana podróż może przydarzyć się także Twojego psiakowi. Dlatego tak ważne jest, aby zaczipować czworonoga. O tym, jak wygląda wszczepienie czipa i ile kosztuje przeczytasz tutaj. Wiele gmin przeprowadza akcje darmowego czipowania czworonoga, warto dowiedzieć się, czy ma to miejsce również w naszej gminie.

moja-ostroleka.pl©

 

 
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz