Reklama

Pogrzeb, który poruszył Berlińczyków: schronisko organizuje niezwykłe pożegnanie wyjątkowego psa

Pogrzeb psa ze schroniska w Berlinie. dog-sad

Na początku września obrońcy praw zwierząt pochowali niezwykłego psa. Stworzyli dla niego grób, który swoim nieoczywistym wyglądem poruszył setki serc.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 12.09.2020, 17:35, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Niestety, są czworonogi, którym przyszło spędzić całe życie w schronisku. Dotyczy to zwłaszcza psów, które ze względu na swoją rasę są uznawane za agresywne. Przez to aktywistom na rzecz praw zwierząt trudno jest znaleźć dla nich dom.

Do takich psów należał amstaff Dajmien ze schroniska dla zwierząt w Berlinie. Przez całe życie nigdy nie został adoptowany, mimo że był bardzo lubiany wśród internautów, którzy z zainteresowaniem oglądali jego zdjęcia i filmiki zamieszczane przez schronisko na Facebooku.

Gorzka popularność

Jak to czasem w życiu znanych ludzi bywa, okazuje się, że również popularne zwierzaki mają trudności ze znalezieniem miłości. I jakby nieszczęść było mało, pod koniec wakacji okazało się, że Dajmien ma złośliwego chłoniaka i nie pozostało mu wiele życia.

Piesek dzielnie walczył z chorobą, ale niestety, to ona ostatecznie wygrała. Niedługo po diagnozie Dajmien odszedł, nigdy nie zaznawszy domowej miłości.

Ostatnie pożegnanie

W środę 2 września organizacja Berlin Animal Welfare Team zorganizowała dla Dajmiena niesamowity pogrzeb. Jako że biedaczek nigdy nie znalazł domu, pogrążeni w żałobie aktywiści uznali, że to oni byli jego rodziną. I właśnie dlatego pies zasługuje na niesamowite pożegnanie.

Na znak miłości i przywiązania wykopano dla czworonoga piękny grób w kształcie serca. Cóż za wspaniały symbol przyjaźni ludzi i zwierząt!

 

Wir haben noch ein Bäumchen auf Dajmiens Grab gepflanzt. ❤️

Posted by Tierschutz Berlin on Saturday, September 5, 2020
Czujesz się gotowy(a) dać zwierzakowi dom? Nie zwlekaj i zajrzyj do wyszukiwarki adopcyjnej Wamiz

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz