Reklama

Jak zahipnotyzować 10 bengalskich kociaków? (VIDEO)

Bengalskie kocieta polują na zabawkę cat-happy

Jesteśmy pewni, że oglądając to video, sami będziecie jak w transie! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Obserwowanie zabaw małych kociąt to, naszym zdaniem, jedna z najbardziej relaksujących rzeczy na świecie. A kiedy do tego tych kociaków jest cała gromada i należą do jednej z najpiękniejszych ras kotów orientalnych, to nie można oderwać od nich wzroku! 

W pierwszych tygodniach życia małe kociaki spędzają czas bardzo intensywnie. Choć dla nas wygląda to jak zabawa, kilkutygodniowe maluchy uczą się tego, jak przetrwać w otaczającym je świecie już bez ochrony mamy. Bardzo ważnym elementem jest wtedy nauka polowania. 

Kot bengalski – poznaj tę rasę! 

10 kociąt na polowaniu 

Na video, które choć ma już kilka lat nadal rozczula i zachwyca, widzimy dziesięć kilkutygodniowych kociaków, które buszują w pokoju zabaw. Ich opiekunka przygotowała im na dziś coś specjalnego – błyszczącą kuleczkę z ogonem z piór, na wędce. Wygląda tak interesująco, że każde kocię z uroczej gromadki chce ją złapać. 

Maluchy wodzą za nią wzrokiem jak zahipnotyzowane. Co jakiś czas, któreś z kociaków próbuje ją usidlić – niestety bez rezultatu. Po chwili widzimy też, jak do pokoju zagląda mam kociąt, ale widząc, że bawią się w najlepsze, nie przeszkadza. 

Dla małych kociąt nauka polowania i kształtowanie łowieckich instynktów to niezwykle ważny okres. Każdy opiekun kotów powinien pamiętać o tym, by stymulować kocięta w tym zakresie – zwłaszcza, jeśli nie mają kontaktu z matką. 

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz