Reklama

Kupili nowy dywan. Reakcja kociaka jest przekomiczna

Kot na dywanie cat-wow © Unsplash.com/Chris Yang

Bywa, że kotu nie spodobają się zmiany w wystroju wnętrza. Reakcja tego kota na nowy dywan, jest wyjątkowo zabawna. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Dywan bywa ulubionym miejscem relaksu dla kota. Rozciągnięty w promieniach słońca na wprost okna balkonowego potrafi kontemplować świat godzinami. 

Zdarza się jednak, że nowy dywan zupełnie nie przypadnie kotu do gustu. Zwłaszcza, jeśli z nowym nabytkiem zostanie zaznajomiony w tak drastyczny sposób, jak zrobili to opiekunowie tego kociaka. 

Dlaczego kot tak gwałtownie zareagował na nowy dywan?

Otóż koty są zwierzętami, które cenią sobie rutynę i spokój. Przyzwyczajają się otoczenia i nie przepadają za zmianami. Jeśli w domu pojawi się nowy obiekt, trzeba go zbadań, obwąchać i powoli oswoić. Pocierając pyszczkiem kot pozostawia na nowym obiekcie swoje feromony – dzięki temu nowy stół czy szafka stają się „jego”. 

Nie inaczej jest w przypadku takiego elementu wystroju jak dywan czy nowa wykładzina. Kot musi sobie ją powąchać i pomalutku „wyczuć” łapkami fakturę, powąchać i pozostawić swój ślad. 

Opiekunowie kota z video zamiast pozwolić mu na samodzielne zapoznanie się z nowym dywanem po prostu go na niego zrzucili. Kot znalazł się w całkowicie nowym, nieznanym środowisku i po prostu spanikował. Choć jego reakcja jest dość zabawna, to nie róbcie kotom takich niespodzianek. 

W tym artykule dowiesz się więcej o tym, czego nie lubią koty!
 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz