Reklama

Reakcja tego szczeniaczka na własne odbicie w lustrze jest bezcenna! (VIDEO)

Portugalski pies dowodny przegląda się w lustrze dog-happy

Ten mały piesek nie może uwierzyć w to, co widzi po drugiej stronie lustra i reaguje w bardzo zabawny sposób.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Towarzyskie, wesołe i bardzo inteligentne, to trzy z cech najczęściej kojarzonych z portugalskimi psami dowodnymi, wciąż mało znanej w Polsce rasy psów. 

Kiedy ten uroczy piesek, którego widzimy na nagraniu, napotyka swoje odbicie w lustrze, nie kryje swojego zdumienia i niczym Alicja w Kraonie Czarów robi wszystko, aby przejść przez lustro.

Co się dzieje?

Zgodnie z badaniami, w przeciwieństwie do takich zwierząt  jak orangutany i słonie, portugalskie psy dowodne (tak jak i wszystkie inne psy), nie rozumieją, co dzieje się po drugiej stronie lustra. Bawią się lub są przestraszone swoim odbiciem, tak jakby widziały innego psa.

Według badaczy, nie ma dowowodów na to, aby psy rozpoznawały swoje odbicie.

Urocza zabawa

Bez wdawania się w skomplikowane wyjaśnienia, nasz bohater, który został sfilmowany zaledwie kilka tygodni temu, bawi się ze swoim odbiciem w bardzo uroczy sposób

Porusza ogonem, opiera łapy o lustro, szczeka i wącha podłogę, aby sprawdzić, czy jest w stanie rozwiązać zagadkę swoim zmysłem węchu. I w końcu, gdy stwierdza, że to co widzi w lustrze, to nie jest nic groźnego, odchodzi.

Portugalskie psy dowodne - co to za rasa?

Portugalski pies dowodny to  średniej wielkości pies o gęstej, kędziarzawej sierści. To świetny pomocnik przy łowieniu ryb i aportowaniu, a także żywy i pogodny pies do towarzystwa. Istnieją dwie odmiany - krókowłosa i długowłosa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych uroczych, czułych i mądrych psach, zajrzyj tutaj.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz