Reklama

Koci staruszek nagle traci dom i nadzieję, ale po tygodniu zaczyna się dziać coś niezwykłego

<p>16-letni Orion, początkowo nieśmiały, teraz sam wystawia się do głaskania</p> cat-happy

16-letni Orion, początkowo nieśmiały, teraz sam wystawia się do głaskania

© Facebook.com/KittyAdventureRescue/

Utrata domu to tragedia dla każdego zwierzęcia. Szczególnie silnie przeżywają to jednak psy i koty w podeszłym wieku.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano 22.09.2020, 19:04, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:16

 

Psi i koci seniorzy, którzy nie znaznali innego miejsca niż dom, w którym dorastali i spędzili całe życie, przeżywają szok, kiedy trafiają do schroniska. Koci staruszek Orion przeżył utratę domu bardzo mocno.

Na szczęście nie musi to oznaczać, że taki zwierzak do końca życia pozostanie już sam!

Cios dla starego serca

Orion przez praktycznie całe swe życie znał tylko jedno miejsce – dom, w którym znalazł się już jako kociak i spędził wiele lat. Gdy dwa lata temu utracił swoje miejsce na ziemi, kosztowało go to bardzo wiele. Szesnastoletni kocurek trafił do placówki należącej do organizacji Kitty Adventure Rescue League w Teksasie (USA).

Choć jest to miejsce, w którym można adoptować zwierzaka, pracownicy wiedzieli, że będzie to raczej ostatni dom Oriona i musi stać się dla niego kochającym domem stałym.

Orion przez pierwszy tydzień pobytu w nowym miejscu był bardzo nieśmiały i zestresowany. Przesiedział większość czasu w ukryciu. Potem jednak kocie serce zaczęło powoli napełniać się nadzieją.

Zaufać na nowo

Dzięki miłości, trosce i opiece ze strony pracowników organizacji Orion zaczął wychodzić z kryjówki i nabierać zaufania do ludzi.

Rozpoczął poznawanie swojego nowego domu. Oprócz troskliwych osób wokół, w nabieraniu pewności siebie bardzo pomogli mu też koci współtowarzysze. Szczególnie troskliwie Orionem zajął się inny koci staruszek, osiemnastoletni Britches.

Teraz Orion chętnie przytula się do człowieka, domaga się głaskania i jest przeuroczym kocim seniorem! Jest szczęśliwy, że znalazł dom, którego już nie utraci. To niesamowite, że ten koci senior odnalazł się tak dobrze w nowym miejscu i odzyskał radość życia.

Nawet trauma i stres mogą zostać przezwyciężone miłością i cierpliwością. Pamiętajmy o tym i otwórzmy serca także na smutnych kocich seniorów, którzy często mają niewielkie szanse na adopcję. 

Źródło: YouTube/Stories of Animals, Facebook.com/KittyAdventureRescue/