Reklama

Owczarek niemiecki rodzi martwe szczenięta: wtedy postanawia adoptować niezwykłe maleństwa

Nowonarodzone kocięta. dog-cat-wow

Bezdomna, niedożywiona suczka Georgia tragicznie straciła cały miot szczeniąt. Ze stratą pomogli jej się zmierzyć nie tylko ratownicy zwierząt, lecz także zupełnie nieoczekiwani mali pocieszyciele.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 17.09.2020, 12:17, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:49

Ratownicy z organizacji Sunshine Dog Rescue znaleźli na granicy amerykańsko-meksykańskiej bezdomną suczkę na skraju wyczerpania.

Jakby nieszczęść było mało, psinka rasy mieszanej okazała się być w ciąży. Ze względu na jej fatalny stan zdrowia, weterynarze zdecydowali, że należy jak najszybciej przeprowadzić cesarskie cięcie. Niestety, szczenięta urodziły się martwe.

Zrozpaczona suczka zaczęła szukać swoich maluszków: w desperacji potargała nawet materacyk dla nowonarodzonych czworonogów. Zmartwieni jej losem obrońcy praw zwierząt zdecydowali, że spróbują znaleźć dla niej osierocone szczenięta, które mogłaby karmić i w ten sposób zaspokoić potrzeby swego matczynego instynktu.

Rodzinka innego gatunku

I wtedy na horyzoncie pojawiło się troje kociąt, które dopiero co straciło matkę. Georgia obojętna na gatunkowe różnice, od razu zaakceptowała maluszki i przyjęła je pod swoje matczyne łapy. Zaczęła je nawet karmić! A kociętom w to graj! Jak powiedziała jedna z pracownic Sunshine Dog Rescue: „Jestem pewna, że kocięta nie mają nawet pojęcia, że ich mama to pies!”.

Zwierzaki już zostały adoptowane. Georgia i jedno z kociąt – przez jedną rodzinę, dzięki czemu jeden z maluchów będzie mógł dorastać w towarzystwie swojej psiej mamy.

Poznaj rasę: owczarek niemiecki i australijski

Źródło: wamiz.de