Reklama

Pies i jego opiekun topią się w jeziorze. Pomoc przychodzi z nieoczekiwanej strony!

Pies na pomoście nad jeziorem dog-wow

Przestraszony pies nad jeziorem

© Unsplash

Do tego mrożącego w żyłach zdarzenia doszło w zeszły weekend w woj. wielkopolskim. Nad pobliskim jeziorem topili się mężczyzna i jego czworonóg!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Na miejsce zdarzenia pilnie wysłano ratowników. Sytuacja wyglądała na bardzo dramatyczną, ponieważ ze zgłoszenia wynikało, że w pobliskim jeziorze w miejscowości Sułaszewo topi się człowiek i pies!

W akcji ratowniczej uczestniczyły liczne zastępy straży pożarnej: strażacy z margonińskiego OSP i JRG Chodzież, a także zespół pogotowia ratunkowego oraz dwa patrole policji.

Niespodziewana pomoc

“Na szczęście w porę zareagowali przypadkowi przechodnie, którzy zarówno 28-letniego mężczyznę, jak i psa zdołali wyciągnąć z wody przed naszym przybyciem” - wyjaśniają strażacy z Margonina. Ratunek nadszedł więc z niespodziewanej strony!

W oczekiwaniu na przybycie zespołu ratowników medycznych poszkodowanemu udzielano pierwszej pomocy. Po przybyciu pogotowia zadecydowano, że mężczyzna zostanie zabrany na obserwację do szpitala. Pies natomiast nie odniósł żadnych obrażeń, dlatego od razu trafił pod opiekę swojej rodziny.

Mimo śmiertelnego ryzyka, właściciel i jego pies czują się już dobrze, a ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Tymczasem policja wciąż wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. 

Życzymy dużo zdrowia!

 

🚨Alarm (71/2020)🚨 Godz.16:47 Wyjazd alarmowy zastępu GBA 2,5/16 do miejscowości Sułaszewo - zgłoszenie o topiącym się...

Posted by Osp Margonin on Saturday, September 12, 2020

Źródło: Okno na Węgrowiec

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz