Reklama

Bezzębna chihuahua pomaga pacjentom w … zachowaniu ich uzębienia

Piesek_u_dentysty dog-wow © Facebook.com/Corte Madera Family Dentistry - Dr. Cameron Garrett

Ta historia jest tak zabawna, że sami wyszczerzycie zęby w uśmiechu! 😁

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Większość z nas nie lubi chodzić do dentysty. Pacjenci doktora Camerona Garretta w Kalifornii bywają jednak częściej uśmiechnięci niż inni pacjenci. A wszystko za sprawą 13-letniej suczki rasy chihuahua, która choć sama nie ma już zębów stara się ulżyć pacjentom w cierpieniu, z jakim wiąże się ratowanie ich uzębienia. 

Na czym polega rola psiaka? Otóż Kismet, która uwielbia pieszczoty (i smakołyki) pozwala brać się na kolana i kiedy nad pacjentem z rozdziawioną buzią pastwi się dentysta, pozwala się głaskać i w ten sposób redukuje stres i lęk u pacjentów, pozwalając im skupić się na bardziej przyjemnej, niż borowanie, czynności. 

Interakcja ze zwierzęciem i fizyczny kontakt sprawia, że obniża się ciśnienie, spada puls i pacjent staje się bardziej spokojny” – wyjaśnia dr Cameron Garrett. 

Historia Kismet – psiej pomocy dentystycznej 

Kismet została przygarnięta przez doktora kilka miesięcy temu. Przebywała w Muttville Senior Dog Rescue, gdzie nie miała już nadziei na to, że przyjdzie jej godnie i przyjemnie spędzić starość. Tymczasem los się odwrócił – Kismet jest głaskana kilka razy więcej niż przeciętny pies, bo doktor przyjmuje kilku pacjentów dziennie i każdy chce pocieszenia. 

Kismet wie, co znaczy lęk przed dentystą. Sama była ciężko chora – ma problemy z sercem, a na skutek choroby dziąseł trzeba było usunąć psu wszystkie zęby. 

Skąd wziął się pomysł na psią asystentkę dentystyczną?

Kismet nie jest pierwszym psem „pracującym” w gabinecie Corte Madera Family Dentistry. Wcześniej lekarz adoptował psa o imieniu Karma. Również seniora, który przez cztery lata pomagał w klinice.

Cała historia zaczęła się od 9-letniego chłopca, który bardzo bał się wyrwania zęba. Doktor nie wiedząc jak uspokoić chłopca zapytał, czy nie chce pogłaskać psa i wpuścił Karmę do gabinetu. Nastrój dziecka od razu uległ poprawie. Od tej pory Karma stała się bywalcem gabinetu dentystycznego. Teraz pracuje w nim Kismet! 

 

Thank you, CNN for such a great piece on our beloved Kismet!

Posted by Corte Madera Family Dentistry - Dr. Cameron Garrett on Saturday, September 12, 2020

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz