Reklama

Bezdomny pies przerywa spektakl, aby pomóc aktorowi udającemu śmierć (VIDEO)

Pies podchodzący do bezdomnego aktora. dog-wow

Nagranie z tego tureckiego spektaklu na długo zostanie w pamięci publiczności. Kiedy jeden z aktorów miał zagrać postać ciężko kontuzjowaną, na scenę niespodziewanie wbiegł bezdomny pies. 

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 23.09.2020, 13:39, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Podczas niedawnego teatralnego performance’u w tureckim mieście Izmit postać jednego z aktorów – zgodnie ze scenariuszem – spadła z konia i była ciężko kontuzjowana.

„Zraniony” aktor Numana Ertuğrula Uzunsoya leżał więc na wznak na ziemi i ciężko oddychał. I wtedy wydarzyło się coś, czego reżyser spektaklu nie zaplanował.

Nie wie, że wszystko jest na niby

Podczas gdy aktor leżał, jego „cierpienie” nie pozostało niezauważone. Wśród publiczności znajdowała się postać o dobrym sercu, która nie mogła pozostać obojętna na cierpienie. Był to zatroskany, bezdomny piesek, który natychmiast ruszył w stronę aktora, by go pocieszyć. Nie rozumiał, że wszystko jest na niby.

„Byłem bardzo szczęśliwy, gdy poczułem pocałunki psa. Byłem bardzo wzruszony. On był jak anioł, który chciał mi pomóc. To był dla mnie bardzo emocjonalny moment. Nie spodziewałem się tego”.

W takiej sytuacji Uzunsoy zbity z tropu zawiesił na chwilę odgrywanie spektaklu. Nie mógł przecież zostać obojętny na to, co się dzieje, i odwzajemnił psi uścisk. Publiczność zaczęła wiwatować.

Poszukiwanie domu dla przyjaciela

Koniec końców jeden z członków ekipy wyprowadził słodkiego psiaka ze sceny, by dokończyć spektakl. A Uzunsoy miał nadzieję, że jeszcze kiedyś spotka empatycznego przyjaciela, by pomóc mu znaleźć dom.

„Następnego dnia poszedłem w to samo miejsce, szukając go. Ludzie mówili mi, że on tam zwykle przesiaduje. Poszedłem dzisiaj ponownie. Będę go szukać, aż go znajdę. Zawsze kochałem zwierzęta”.

Trzymamy kciuki za powodzenie akcji. Ach, to się nazywa prawdziwa empatia.

Źródło: The Dodo

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz