Reklama

Jasper, kotek bez sierści i oczu, stał się sensacją internetu

Kot Jasper w objęciach właścicielki cat-wow

Jasper wiele przeszedł w swoim życiu. Jest niewidomy i nie ma sierści. Mimo to, jego opiekunka kocha go najbardziej na świecie.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 26.09.2020, 08:02, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Jasper to kot rasy sfinks, charakterezujący się brakiem owłosienia i dużymi uszami.

Mimo, że Jasper jest żartobliwie opisywany w mediach społecznościowych przez swoją opiekunkę jako dziwak bez sierści i bez oczu, to trzeba przyznać, że jest wyjątkowo walecznym kotem, który wiele w swoim życiu przeszedł. Tym bardziej nie dziwi fakt, że w sieci śledzi go prawdziwa armia fanów.

W rzeczywistości, to właśnie inność Jaspera jest powodem, dla którego dostaje tyle miłości i uwagi. Tego wyjątkowego kotka na Instagramie śledzi ponad 60,000, na TikTok 50,000, a na Facebooku 13,000. Trzeba przyznać, że takich liczb mógłby pozazdrościć Jasperowi niejeden celebryta! 

Wyjątkowy kotek

Jednak Jasper nie zawsze tak wyglądał. Urodził się z dwojgiem oczu, jak "normalne" kociaki. Niestety, przeszedł przewlekłą infekcję, w wyniku której rozwinęło się zapalenie rogówki. Lekarze nie mieli wyjścia, musieli całkowicie usunąć zwierzęciu oczy

Kelli, właścicielka Jaspera, obawiała się, że jej pupil będzie miało problemy z przystosowaniem się do nowego życia. Jednak zaledwie kilka tygodni po operacji, stan zdrowia Jaspera zaczął się poprawiać. Kot miał apetyt, nie stronił od pieszczot i wciąż lubił się bawić.

Nowe długie życie

Dziś Jasper jest tak samo szczęśliwy jak każdy inny kot. Choć lekarze nie wróżyli mu długiego życia, to Jasper skończył już 12 lat! I wciąż ma przed sobą wiele szczęśliwych lat życia!

"Niewidomy kot nadal może być szczęśliwy" - powiedziała Kelli. "Jeśli myślisz o adopcji, pomyśl o tych mniej kochanych czworonogach: starszych i niepełnosprawnych. Mogą być najlepszym towarzyszem, jakiego kiedykolwiek będziesz miał"- dodała.

Nam pozostaje tylko się z nią zgodzić i zachęcić do odwiedzenia naszych ogłoszeń, gdzie czekają na Was wspaniałe zwierzaki do adopcji z całej Polski.

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz