Reklama

Ocalona kotka trafia do schroniska. Gdy pojawia się ten mężczyzna, natychmiast rzuca się na niego i…

Ocalona kotka trafia do schroniska. Gdy pojawia się ten mężczyzna, natychmiast rzuca się na niego i… cat-happy © https://www.facebook.com/FAACAC

Odwaga i pewność siebie często popłacają! Również w przypadku zwierząt. 

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Pewnego dnia pracownicy organizacji AAC Animal Care and Control z Millersville w stanie Maryland zostali poinformowani o kotce, która utknęła w kanale burzowym i nie mogła się wydostać.

Znajdowała się tam już od kilku dni. Natychmiast ruszono jej na pomoc.

Kotka z kanału

Operacja wyciągania kotki z kanału nie była prosta, ale powiodła się. Młoda pręguska, która otrzymała imię Sweet Caroline, została odwieziona do schroniska. Pracownicy określili jej wiek na około 2 lata. Była w opłakanym stanie – odwodniona i wychudzona. Dosłownie skóra i kości…

Słodka Karolina dochodzi do siebie

Choć Sweet Caroline była w trakcie interwencji bliska śmierci, pod dobrą opieką odzyskała siły. Odzyskiwanie właściwej wagi trwało 6 tygodni. Dopiero po tym czasie była gotowa do adopcji. 

Wkrótce schronisko zamieściło w internecie ogłoszenie adopcyjne kotki. Była idealną kandydatką na domowego pieszczocha – bardzo miziasta, wdzięczna za opiekę i dach nad głową, prawdziwa przylepa.

Natychmiastowy wybór

W tym czasie pewien mężczyzna zauważył ogłoszenie adopcyjne Caroline i zdecydował, że chce zobaczyć kotkę. Bardzo potrzebował kociego przyjaciela – jak przyznał pracownikom azylu, po śmierci poprzedniego kota w domu nastała cisza nie do zniesienia.

W dniu wizyty w schronisku pracownicy przynieśli kotkę do pokoju zapoznawczego. Gdy tylko Caroline postawiono na podłodze, natychmiast skoczyła do nóg mężczyzny, objęła je łapkami i zaczęła domagać się uwagi.

Pozwoliła się podnieść, zasiadła na kolanach i nadstawiła się do głaskania, głośno mrucząc. Dokonała wyboru! A opiekunowi pozostało go tylko (z radością) zaakceptować. Po wizycie zapoznawczej Caroline jechała już w transporterku do swojego nowego domu.

Źródło: LoveMeow.com
 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz