Reklama

Owczarek niemiecki został porzucony i przywiązany do drzewa z notatką, która łamie serce

Porzucony owczarek niemiecki dog-serious © Facebook - Hendricks County Animal Shelter

Młoda, zdrowa i pełen energii suczka została przywiązany do drzewa, a do jej obroży doczepiono tajemniczą notatkę. Dlaczego ktoś ją tam porzucił?

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Roadie, tak wabi się suczka, ma około półtora roku i jest krzyżówka owczarka niemieckiego i owczarka australijskiego. Niestety ten uroczy piesek został porzucony przez swojego właściciela

Zwierzę znaleźli w połowie września pracownicy Johnson County Animal Shelter w stanie Indiana. Wolontariusze odkryli również notatkę, która wyjaśniła przyczynę porzucenia

Tajemnicza notatka 

Roadie była jednym z dziesięciu szczeniąt w miocie. W notatce czytamy, że suczka została przeszkolona w wykonywaniu podstawowych poleceń takich jak "siad" czy "leż".

Właściciel suczki pisze też, Roadie jest pełna energii i uwielbia gryźć zabawki, choć nie cierpi takich, które wydają dźwięki. 

“Byłam rozpieszczana, miałam własną kanapę i legowisko (...). Proszę, znajdź dla mnie nowy dom i daj mi trochę miłości. Może też stań się moim przyjacielem! Kocham dzieci i potrafię bawić się ładnie z innymi psami” - czytamy w notatce. 

Łamiący serce powód

Notatka wyjaśniała również bolesny powód, dla którego właściciel Roadie był zmuszony oddać ją do schroniska.

Mój opiekun stracił pracę i wkrótce dom z powodu koronawirusa” - czytamy notatce - “Proszę, módlcie się za niego i dajcie mu nadzieję, że znajdę dobry dom” - pisze dalej opiekun w imieniu Roadie.

W oczekiwaniu na nowy dom

Wolontariusze schroniska opisują na swojej stronie Roadie jako “energiczną, kochającą, słodką suczkę". Zarówno strona internetowa, jak i notatka potwierdzają, że piesek ma wszystkie wymagane szczepienia.

W Johnson County Animal Shelter już ponad 20 osób jest zainteresowanych adopcją Roadie. Schronisko wciąż nie zdecydowało się na nową rodzinę. Chcą ją umieścić w towarzystwie "mobilnej osoby poszukującej najlepszej przyjaciółki".

Mamy nadzieję, że tak właśnie się stanie!

Źródło: WTHR

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz