Reklama

Kobieta znajduje kociaka na poboczu drogi, ale coś bardzo dziwnego dzieje się z jego futrem

gatito bebe gris tumbado junto a leche en inyeccion cat-wow

Coś niesamowitego stało się z futrem malutkiej Janie, co sprawiło, że każdy, kto na nią patrzy, ma wrażenie jakby zjadł coś halucynogennego.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 02.10.2020, 11:45, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Ponad miesiąc temu organizacja działająca na rzecz zwierząt w kanadyjskiej Kornwalii o wdzięcznej nazwie Tiny but Mighty Kitten Rescue przyjęła pod swoje skrzydła maciupeńkiego kotka o niezwykłym umaszczeniu.

Maluch został znaleziony samotnie wałęsający się po mieście. Ważył zaledwie 82 gramy i pracownicy organizacji ratującej zwierzęta do dziś zachodzą w głowę, jak takiemu filigranowemu noworodkowi udało się samotnie przeżyć na ulicy.

Halucynogenne umaszczenie

Ludzie, którzy go znaleźli, byli pod niezwykłym wrażeniem umaszczenia kota. Był on bowiem pokryty mieniącym się futerkiem, które sprawiało, że osoby na niego patrzące miały poczucie jakby były pod wpływem substancji psychoaktywnych. Jak to możliwe?

Przemiana Janie ©Instagram @tinybutmightykittenrescue

 

Kiedy Janie, bo tak nazwano kociaka, trafiła do Tiny but Mighty Kitten Rescue okazało się, że ma sierść gorączkową.

Do takiego zjawiska dochodzi, kiedy kocia mama zachoruje w ciąży i w skutek infekcji i stresu rodzi kocięta pokryte nietypową sierścią, ponieważ w wyniku osłabienia pigmenty nie mogły wystarczająco pokryć futra. Sierść gorączkowa sprawia, że jej część mieni się w kolorach srebrzystoszarych, kremowych i trochę czerwonych.

Dowiedz się, jak rozpoznać gorączkę u kota

Pod matczynymi łapami

Melissa, pracownica centrum pomocy, nie miała wątpliwości, że Janie potrzebuje natychmiastowej pomocy. Przez pierwsze dwa tygodnie kotka była trzymana w inkubatorze, by uregulować jej temperaturę ciała. Gdy jej stan się ustabilizował, postanowiono znaleźć jej nową mamę.

Na szczęście w ośrodku znajdowała się świeżo upieczona kocia mama, która od razu wzięła noworodka pod swoje skrzydła. Janie powoli przybiera na wadze, a jej sierść ciemnieje. Maluszek obserwuje też inne kocięta, ucząc się od nich zabaw i korzystania z kuwety.

Mamy nadzieję, że słodka Janie wkrótce znajdzie kochający dom ©Instagram @tinybutmightykittenrescue

Organizacja Tiny but Mighty Kitten Rescue ma swoje konto na Instagramie, na którym dokumentuje życie kociąt. Losy Janie obserwuje już ponad 40 tysięcy osób.

Źródło: LoveMeow

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz