Reklama

Naukowcy zbadali, czy kot w profilówce zwiększa skuteczność podrywu. Oto odpowiedź!

Kot na piersiach przystojnego męzczyzny cat-wow
© Unsplash.com/Luigi Pozzoli

Jeśli używasz aplikacji randkowych, to wiesz, jak ważne jest dobre zdjęcie profilowe. Czy pozując z kotem zwiększasz, czy może zmniejszasz, swoje szanse na wzbudzenie zainteresowania? 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 04.10.2020, 14:37, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:48

Ludzie uważają, że są naprawdę dobrzy w interpretowaniu zdjęć innych osób. 43% osób uważa, że patrząc na cudze zdjęcie mogą określić charakter osoby, jej zainteresowania i motywacje . 

Naukowców zastanowiło to, jak na odbiór zdjęcia profilowego wpływa pozowanie z kotem. 

Konkretnie badanie dotyczyło profili mężczyzn – czy kot w muskularnych ramionach pomaga zdobyć partnerkę, czy raczej ja odstrasza? 

Przebieg badania

W badaniu wzięło udział 1388 kobiet z USA w wieku od 18 do 24 lat. Prezentowano im zdjęcia mężczyzn. Z kotami lub bez. Każda kobieta musiała ocenić zdjęcie tego samego mężczyzny zarówno z kotem jak i bez niego, przy czym kolejność zdjęć była losowa. Mężczyzna był oceniany na trzech skalach: męskości, kobiecości oraz tego, czy nadaje się do tego, by się z nim umówić na randkę. Kobiety musiały też określić czy same lubią koty, psy czy może nie lubią wcale zwierząt. 

Mężczyzna z kotem – uroczy, ale nie idę z nim na randkę! 

Okazało się, że statystycznie zdjęcia panów trzymających w ramionach kota, zostały uznane za mniej  atrakcyjne w zakresie potencjalnej randki! Kobiety nie chciały się z nimi umawiać! Dlaczego? Bo mężczyzna z kotem oznaczał dla nich osobę mniej ekstrawertywną, a bardziej neurotyczną (choć również ugodową i otwartą). Przede wszystkim jednak kot w profilówce sprawiał, że mężczyzna wydawał się mniej męski! 

Wyjątkiem były te kobiety, które same kochają koty – dla nich mężczyzn a kotem był lepszym wyborem, niż mężczyzna bez niego. 

  • Jeśli zatem pragniesz poderwać kobietę – kociarza, to twój sierściuch w profilówce to dobry pomysł.
  • Jeśli jednak uważasz, że z kotem będziesz bardziej słodki i uroczy i to skłoni kobiety to umówienia się z Tobą, to jesteś w błędzie!