Reklama

Podczas spaceru labrador nagle wskakuje do jeziora. Video ujawnia wzruszający powód tego zachowania

Czarny_labrador_w_jeziorze dog-wow © Jeremy Perkins/Unsplash.com

Silny instynkt opiekuńczy labradorów każe im pomagać bez względu na okoliczności. To maleństwo nie przeżyłoby, gdyby nie dzielny pies. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 03.10.2020, 18:06, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

 

Spacerując brzegiem jeziora opiekun labradora zdziwił się, kiedy jego czarny labrador nagle ruszył wprost do wody. Zaciekawiony tym, co się dzieje, wyciągnął kamerę i zaczął nagrywać zdarzenie. Po chwili okazało się, że labrador zauważył topiącego się ptaszka. 

Maluch, choć już opierzony, nie był w stanie wzlecieć. Dryfując po powierzchni jeziora rozpaczliwie walczył o życie. Ptaszka zauważył labrador, który natychmiast ruszył mu na ratunek.

Pies ratownik

Bez większych problemów podpłynął do ptaka, chwycił go w pysk i doholował do brzegu, gdzie przekazał w ręce opiekuna,  który w tym czasie zachęcał psa do wysiłku i stale powtarzał mu, że świetnie sobie radzi – co za udana para przyjaciół! 

Mały ptaszek – prawdopodobnie jeszcze dość młode pisklę – choć przestraszony ma się całkiem nieźle. Czarny labrador uratował mu życie. 

Labradory należą do grupy aporterów. Są to psy myśliwskie, które potrafią bardzo delikatnie złapać zwierzynę zębami i przynieść ją do myśliwego nie wyrządzając jej żadnej krzywdy. To właśnie ta wrodzona zdolność pozwoliła temu psu na uratowanie ptaka i przyniesienie go wprost do rąk swojego opiekuna. 

Bez pomocy czarnego obrońcy, ten pisklak na pewno by nie przeżył, a tak, kiedy wyschnie, będzie mógł rozwinąć skrzydła! 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz