Reklama

Kot robi furorę na Instagramie – wszystko za sprawą oczu z innej planety!

biały kot cat-wow

Josepha na Instagramie śledzą tysiące osób. Wszystko za sprawą jego niewiarygodnych oczu!

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Już sam wygląd tego kociaka zachwyca. Biel jego futra przywodzi na myśl pierwszy śnieg roku, a gdy zwrócimy uwagę na jego charakterystyczne oczy, widok tego zwierzaka staje się urzekający. 

Joseph jest rosyjskim kotem rasy scottish fold, chorującym na heterochromię. Ta nietypowa przypadłość przynosi mu internetową sławę.

Cechą charakterystyczną tego kotka pochodzącego z Petersburga są jego różnokolorowe oczy. Prawe oko jest w kolorze błękitnym, natomiast lewa tęczówka jest bursztynowa.

Jego instagramowe konto obserwuje już prawie 2 tysiące użytkowników. Jest to bardzo dobry wynik, zważywszy, że konto Josepha zostało założone w lutym 2019 roku.

Heterochromia

Różnobarwność tęczówek u kotów jest dość częstą przypadłość. Nie wpływa ona w żaden sposób na poprawne widzenie – dodaje jedynie uroku. Heterochromia jest wadą wrodzoną, często genetyczną, związaną z melaniną – barwnikiem odpowiedzialnym m.in. za kolor tęczówek. 

Ta przypadłość sprawiła, że z dnia na dzień popularność kota w internecie wzrasta – proporcjonalnie do liczby komentarzy i reakcji pod jego zdjęciami i filmami. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Всем привет! Йося набирает популярность, поэтому пишу тут небольшую оговорку, как просили ) Управление данным контентом осуществляется исключительно Caters News. По вопросам лицензирования или использования на коммерческом плеере обращайтесь, пожалуйста, по адресу: [email protected] или по номеру телефона: +44 (0)121 616 1100 / +1 646 380 1615 . . #cat #cats #whitecat #whitecats #heterochromia #geterohromiya #heterochromiairidum #heterochromiacat #heterochromiaeyes #heterocromía #heterochromiacat #гетерохромия #гетерохромияглаз #гетерохромиякота #гетерохромныйкот #skotishfold #skotishcat #skotishstrite #skotishfold🐈 #шотландскийвислоухий #шотландскаявислоухая #шотландскийкот #весна2020

A post shared by JOSEPH (@who_is__joseph) on

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz