Reklama

Owczarek niemiecki co tydzień tego samego dnia wychodzi przed dom i czeka. Na co?

Owczarek niemiecki co tydzień tego samego dnia wychodzi przed dom i czeka. Na co? dog-happy © Derek Molter

Jett od czasów szczeniaka lubił nawiązywać nowe znajomości. Teraz co tydzień pod domem czeka na swojego przyjaciela. 

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 08.10.2020, 12:31, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

​Historia tej przyjaźni rozpoczęła się rok temu. Derek Molter, tata Jetta, pracował na podwórku, kiedy śmieciarka zatrzymała się przed jego domem.

„Kierowca wysiadł i podszedł do miejsca, w którym leżał Jett, i zapytał mnie, czy może poczęstować go psim przysmakiem” – powiedział Molter w rozmowie z portalem The Dodo. Opiekun, oczywiście, wyraził zgodę i tak oto rozpoczęła się ta piękna historia. 

Dla tych dwóch kumpli stało się już rutyną, że spotykają się ilekroć Stickley przejeżdża trasą nieopodal domu Jetta. „Co tydzień, jeśli akurat jestem w domu, wypuszczam Jett'a, a on biegnie i siada na trawie, cierpliwie czekając, aż jego przyjaciel Curt zatrzyma się i przyniesie mu smakołyk” – powiedział Molter.

Chwila rozłąki

Niedawno miała miejsce sytuacja, iż Dereka nie było w domu w dniu wywozu śmieci – dwa tygodnie z rzędu! Oznacza to, że przyjaciele nie widzieli się przez cały ten czas, ponieważ Jett nie miał być przez kogo wypuszczony na dwór. 

Psiak oczywiście tęsknił za Curtem. Jak się okazało, Curt za Jettem także! Tata Jetta znalazł bowiem w skrzynce na listy notatkę od śmieciarza. W kopercie znajdowały się 4 psie smakołyki – rekompensata za dwa spotkania, które ominęły przyjaciół. 

Od tamtej pory Molter zawsze dba o to, żeby być w domu w dniu wywozu śmieci. Dzięki temu Jett może spędzić trochę czasu ze swoim przyjacielem.

©Derek Molter

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz