Reklama

Niewidomy opiekun labradora zemdlał na ulicy: reakcja psa jest poruszająca!

Niewidomy opiekun labradora zemdlał na ulicy: reakcja psa jest poruszająca! dog-wow

Nina jest psem przewodnikiem dla niewidomego mężczyzny, który dodatkowo choruje na cukrzycę. Psiak towarzyszy swojemu opiekunowi każda dnia.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Labradory to niezwykle przyjazne, łagodne i inteligentne psy, które doskonale sprawdzają się jako towarzysze rodzin z małymi dziećmi. Pełnią często także rolę psów przewodników dla osób, które wymagają specjalnej opieki. 

Ta historia to kolejny dowód na to, jak bardzo czułe i odpowiedzialne są to psy.

Natychmiastowa reakcja

Takim psiakiem jest właśnie Nina. Gdy jej opiekun stracił przytomność w skutek spadku cukru związanego z chorobą na którą cierpi, pies natychmiast zareagował. Suczka próbowała obudzić swojego opiekuna. Następnie położyła się na klatce piersiowej swojego przyjaciela i pilnowała go do czasu przyjazdu medyków. 

Psiak nie chciał opuścić chorego mężczyzny nawet wtedy, gdy na miejscu zdarzenia pojawili się lekarze, mogący zapewnić poszkodowanemu pomoc medyczna. Nina pilnowała swojego opiekuna rozglądając się i obserwując świadków zdarzenia.

Zwierzę musiało przeżyć szok związany z zaistniałą sytuacją, ale mimo to nie odstępowało ani na krok swojego opiekuna. Jej szkolenie pomogło zachować suczce zimną krew w trudnej sytuacji.

Mamy nadzieję, że opiekun Niny szybko wróci do zdrowia.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz