Reklama

„Ze łzami w oczach” rodzina oddaje psa do schroniska i zaczyna się dramat

Duży pies miks kundla i pasterskiego dog-sad

To była istna katastrofa: dla psa Olego i jego nowej rodziny, która nie potrafiła znaleźć innego rozwiązania, jak oddać czworonoga do schroniska.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 09.10.2020, 18:17, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:48

Dla kundla Olego świat się znowu zawalił. Siedzi smutny w swoim boksie i cierpi. Dopiero co był taki szczęśliwy, kiedy to w końcu znalazła się rodzina, która zdecydowała się go zaadoptować. Ale radość nie trwała długo. „Nie dogadali się”.

Ole nie rozumie decyzji swoich nowych opiekunów. Przecież jest taki słodki, uwielbia bliskość, długie spacery i zabawy! „Co jest ze mną nie tak?” – zdają się pytać jego oczy.

Powód? Dzieci!

Powodem rozstania z nową rodziną okazały się dzieci. Ole, mający pasterskich przodków, a więc również silny instynkt opiekuńczy, kiedy widzi małe dzieci, staje się zazdrosny i może zareagować gwałtownie. Dlatego nowi opiekunowie psiaka ze łzami w oczach postanowili go zwrócić.

Dla pracowników schroniska Delitzsch w Saksonii ten nieoczekiwany zwrot wydarzeń był prawdziwym ciosem. Już myśleli, że nareszcie udało się znaleźć Olemu dom! A tu znowu biedaczek wrócił do punktu wyjścia. Przecież jest taki lojalny i kochany! Uwielbia biegać, wykonuje wszystkie polecenia i opiekuje się bliskimi.

Teraz ratownicy zwierząt szukają Olemu nowego domu, w którym tym razem będzie mógł pozostać na zawsze. Mocno trzymamy kciuki za psiaka i mamy nadzieję, że już niedługo znajdzie się ktoś, kto wyciągnie go z tej emocjonalnej dziury, w której się znalazł po ostatnim niepowodzeniu.

Jeśli Ty też chciałbyś pomóc bezdomnemu psiakowi, koniecznie zajrzyj do naszych ogłoszeń.