Reklama

Huragan Delta: ten Meksykanin wpuścił do swojego domu ponad 300 bezdomnych psów! (VIDEO)

Gromada psów w jednym mieszkaniu dog-cat-wow

Kilka dni temu meksykański półwysep Jukatan nawiedził potężny huragan. Miłośnik zwierząt, Ricardo Pimentel Cordero, postanowił pomóc psom w potrzebie.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 09.10.2020, 09:55, aktualizacja dnia 17.06.2021, 10:52

Sztorm, silny wiatr i ulewne deszcze powaliły drzewa i słupy elektryczne pozbawiając mieszkańców półwyspu prądu, a nawet dachu nad głową. Około 40 000 osób musiało zostać ewakuowanych.

Skutki huragonu boleśnie dotknęły także zwierzęta, w szczególności bezpańskie czworonogi, które przerażone nie mają gdzie się ukryć.

Na szczęście, pomocną dłoń wyciągnął do nich wielki miłośnik zwierząt, Ricardo Pimentel Cordero. Trzeba przyznać, że Meksykanin zdobył się na wyjątkowo piękny gest!

Na ratunek przed huraganem

Ricardo jest założycielem organizacji działającej na rzecz ochrony zwierząt Tierra de Animales w Cancún. Kiedy usłyszał o zbliżającym się do Meksyku huraganie, postanowił działać. Mężczyna dosłownie otworzył drzwi swojego domu dla ponad 300 bezdomnych czworonogów

Meksykanin nie zaprzestał jedynie na pomocy psom. Jego dom jest pełen kotów, owiec i koz. Bezradne wobec sił natury zwierzęta znajdują suchy kąt u Ricardo, który zapewnia im komplesową opiekę i nie pozwala na to, aby były głodne. 

Internauci są pod wrażeniem

Mężczyzna postanwił podzielić się tą niezwykłą historią w mediach społecznościowych. Opublikował liczne zdjęcia i nagrania. Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać!

Post Ricardo viralowo obiegł sieć. Podzielono się nim ponad 25 tysięcy razy. Wiele osób zaoferowało jedzenie i pieniędze. Mężczyzna serdecznie podziękował wszystkim darczyńcom, ale nie krył też, że pomoc jest ciągle bardzo potrzebna.

Trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że dostęp do sklepów jest utrudniony, dlatego każde wsparcie jest na wagę złota.

 

Calmando a las fieras, que ya empezaron las primeras ráfagas de viento. Hasta ahora todo tranqui

Posted by Ricardo Pimentel Cordero on Tuesday, October 6, 2020