Reklama

Owczarek belgijski przed i po uratowaniu. Te zdjęcia są wstrząsające!

Żandarmeria sprawdza niedożywionego psa dog-angry

Opiekun zaniedbał swojego owczarka belgijskiego ponad wszelką miarę. Wamiz zdecydowanie potępia takie zachowanie! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 19.10.2020, 06:47, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Kiedy widzimy takie historie naprawdę zastanawiamy się, dlaczego ludzie decydują się na opiekę nad zwierzętami, skoro nie są w stanie się nimi zajmować. Ten owczarek belgijski był tak bardzo zaniedbany, że nie był w stanie stać na własnych łapach. Kto mógł zrobić coś takiego niewinnemu zwierzęciu?

Hiszpańska żandarmeria dowiedziała się o strasznym losie owczarka po anonimowym telefonie. Pies mieszkał na farmie w pobliżu Los Albardinales w Almerii – hiszpańskim nadmorskim miasteczku. Był całkowicie odwodniony i zagłodzony. 

Koszmarnie zaniedbany pies 

Kiedy służby dotarły na miejsce znalazły przeraźliwie chudego psa, który był już tak słaby, że ledwo trzymał się na łapach. Był sam, bez wody i pożywienia. Miejsce, w którym mieszkał nie spełniało podstawowych zasad higieny – wszędzie było pełno odchodów oraz insektów. 

W toku śledztwa ustalono, że opiekun psa nie spełnił wymogów, które są w Hiszpanii konieczne, by mieć psa. Owczarek nie miał mikrochipa i nie został poddany obowiązkowym sczepieniom. Właściciel psa nie był też wstanie udowodnić, że pies był objęty opieką weterynaryjną oraz wytłumaczyć, dlaczego owczarek nie ma jedzenia w misce i jest tak wychudzony. 

W efekcie zły opiekun został aresztowany i oskarżony o znęcanie się nad zwierzęciem, które w Hiszpanii podlega karze więzienia.


Nowe życie dla owczarka belgijskiego

Pies został odebrany właścicielowi i odwieziony do Animal Welfare Society La Huella Roja. Otrzymał imię Sito. Dzięki opiece i prawidłowym odżywianiu szybko odzyskał sprawność (przynajmniej fizyczną) i czeka na rodzinę, która będzie pracować nad tym, by odzyskał również wiarę w ludzi. 

Zobaczcie, jak bardzo się zmienił! 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz