Reklama

Po czterech latach na ulicy pies odnajduje opiekuna, ale jego tożsamość przeraża wolontariuszy

<p>Owczarek australijski</p> dog-sad

Opowieść o tym psie wyciska łzy z oczu. Pozostaje mieć nadzieję, że Patches znajdzie w końcu kochający dom. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 16.10.2020, 16:45, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Patches to owczarek australijski, który był dobrze znany w Clarksville w Kentucky. Mieszkańcy miasteczka często zostawiali mu jedzenie i wodę. Kilkukrotnie próbowano podejść do psa, ale nigdy się to nie udało – za bardzo się bał. 

Strachliwy owczarek 

Pewnego dnia jeden z mieszkańców zauważył, że pies zaczepił przednią łapę o obrożę i nie może jej wyciągnąć. Potrzebował pomocy, ale nie pozwalał nikomu zbliżyć się do siebie. Zadzwonił do schroniska. 

Kiedy Jeanette Ferrell, dyrektor lokalnego schroniska usłyszała o psie natychmiast pojechała mu na ratunek. Piesek był bardzo sprytny i unikał złapania. Udało się to dopiero po kilku dniach prób. 

Chip ujawnia psią przeszłość 

Mieszkańcy dokarmiali Patches przez 17 miesięcy. Kiedy Jeanette w końcu złapała psa, okazało się, że ma chipa. Kiedy tag został przeskanowany, wyszło na jaw jego prawdziwe imię – Will. Pies zaginął 4 lata wcześniej! 

Sprawdzono jego opiekuna, ale wiadomość nie była dla psa dobra – była to osoba notowana za przemoc i znęcanie się nad zwierzętami oraz miała zakaz opiekowania się nimi. Było jasne, że owczarek nie może wrócić do takiego domu, a kartoteka opiekuna wyjaśniała to, dlaczego pies był tak bojaźliwy i nie ufał człowiekowi. 

Obecnie owczarek przechodzi terapię, która uczy go na nowo ufać człowiekowi. Za jakiś czas będzie gotowy do adopcji, choć zawsze będzie wymagał domu, który będzie szczególnie wrażliwy na jego przeszłe doświadczenia. 

Mamy nadzieję, że Patches szybko odzyska wiarę w ludzi i że żaden człowiek, już go nie zawiedzie. 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz