Reklama

Uwaga! Przygotuj swojego psa już teraz na 30 października

pies czeka
dog-cat-serious

Jeśli chcesz oszczędzić swojemu psu lub kotu stresu, powinieneś już teraz podjąć środki ostrożności. W przeciwnym razie koniec października może okazać się kłopotliwy.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano

W nocy z soboty na niedzielę 30 października przechodzimy z czasu letniego na zimowy, co dla nas oznacza jedną godzinkę snu gratis. Jednak dla zwierząt zmiana czasu to kwestia nieco bardziej zagmatwana.

Zmiana czasu dla zwierząt domowych oznacza modyfikację ich funkcjonowania. Kiedy my cieszymy się godziną snu ekstra, nasze psy i koty są nieco zdezorientowane. Muszą dłużej czekać na jedzenie, spacer, przytulanie i zabawę. I w sumie nie wiedzą dlaczego!

Niby nie brzmi to aż tak dramatycznie, ale kiedy przyjrzysz się uważnie konsekwencjom zmiany czasu w życiu zwierząt, zauważysz, że jest to dość stresujące dla czworonogów.

Dostają jedzenie później, nie wychodzą na spacer o zwyczajowej porze... chce im siku, a tu opiekun jeszcze śpi! Codzienna rutyna dla zwierząt (jak i dzieci ;) ) jest niezwykle ważna, gdyż zapewnia im poczucie bezpieczeństwa.

Kilka wskazówek, co robić, by  czoworonóg przeszedł zmianę czasu bezboleśnie

Jeśli chcesz oszczędzić swojemu psu lub kotu dużo stresu, podejmij zawczasu odpowiednie kroki

Już teraz zacznij powoli zmieniać rutynę swojego pupila: zmień czas karmienia, wychodzenia na spacery, odpoczynku i codziennej zabawy. Wystarczy każdego dnia opóźnić te czynności o kilkanaście minut. 

Stopniowe i łagodne przesuwanie rutynowych czynności pozwoli psu bez stresu dostować sie do nowego rytmu dnia.

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz