Reklama

5 czynności, które wytrącają nasze psy z równowagi, a my o tym nie wiemy

5 czynności, które wytrącają nasze psy z równowagi, a my o tym nie wiemy dog-wow

Z psiej perspektywy niektóre czynności wykonywane przez ludzi są trudne do zrozumienia. Z poniższego artykułu dowiesz się, co wprowadza nasze czworonogi w zakłopotanie i dlaczego.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Psy są zwierzętami, które zazwyczaj dość szybko potrafią zaadaptować się do nowej sytuacji. Z radością przyjdą do parku, żeby godzinami bawić się w aportowanie, a potem posłusznie pójdą do domu obok nas i zasną przed kominkiem. Dla wielu zwierząt różnorodność tych zachowań byłaby wyczerpująca, ale nie dla najlepszego przyjaciela człowieka.

Jest jednak wiele rzeczy, które robimy wręcz mechanicznie i bez większego zastanowienia, ale dla psa są bardzo kłopotliwe.

1. Zostawiamy je same

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rodrigo Ternevoy (@rodrigoternevoy) on

Psy są zwierzętami stadnymi. Dla szczeniąt lub nerwowych psów samotność jest stresująca. Kiedy zwierzak jest przywiązywany do budy czy też zamykany w domu na cały dzień, nie wie czy jego opiekun do niego wróci. Dopóki postępowanie człowieka nie stanie się rutyną, psiak może być bardzo zagubiony.

2. Zmieniamy nasz wygląd i zapach

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rocky (@circleswithrocky) on

Gdy wracamy do domu w nowym płaszczu, a dodatkowo pachniemy restauracją, którą właśnie opuściliśmy czy kotem, którego głaskaliśmy w drodze powrotnej, nasz psiak może czuć się zdezorientowany.

3. Lubimy się przytulać

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sammy & Yuna (@fairytrails) on

Używamy naszych ramion w zupełnie inny sposób niż pies używa przednich kończyn. Podczas gdy my przytulamy się i okazujemy uczucie, psy używają ich głównie do przygniatania lub przytrzymywania rzeczy. Właśnie tak czuje się nasz pies gdy go przytulamy – przygnieciony. Możliwe, że kiedy psiak już nas pokocha i zaufa, to nie będzie mu to przeszkadzać, ale dla szczeniaka może to być bardzo niezrozumiałe.

4. Nie lubimy gryzienia

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Canine Performance (@canine_performance) on

Zabawa w walki czy przepychanki jest dla psa świetną rozrywką, dlatego gdy upominamy go za gryzienie, ma prawo poczuć się zdezorientowany.

5. Nie jemy z kosza na śmieci

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Small supporter of @enjoycleaningup! #trashdog

A post shared by Dog's trained to clean-up (@enjoycleaningup) on

Dla psów jest zupełnie niezrozumiałe, dlaczego poświęcamy czas na przygotowywanie posiłków, żeby następnie wyrzucić resztki do pojemnika, z którego potem nie dojadamy. Co za marnotrawstwo! 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz