Reklama

Rodzina wyprowadza się i porzuca psa z bezdomnymi, ale sprawy nabierają niespodziewanego obrotu

beagle żegna się z bezdomnym dog-happy

Rodzina przed przeprowadzką po prostu wyrzuciła psa z samochodu w miejscu, gdzie koczują bezdomni!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Śliczna i zadbana suczka, miks labradora i beagle nie przypuszczała, że zostanie porzucona, kiedy wybierała się ze swoimi opiekunami na początku października na wycieczkę. Wiodła z nimi szczęśliwe życie w Kostaryce.

Tymczasem pewnego dnia rodzina pojechała do ubogiej dzielnicy pełnej bezdomnych, otworzyła drzwi i po prostu wyrzuciła psa na ulicę. 

Zadbany pies wśród bezdomnych?!

Jedna z mieszkanek dzielnicy zauważyła psa na ulicy – krzątał się wśród bezdomnych. Okazało się, że choć sami mają niewiele, starają się dzielić z psem tym, czym mogą.

Pieska dokarmiała też właścicielka chińskiego sklepu położonego nieopodal. 

Mimo tego, że suczka miała nieco opieki, ulica w Alajuela nie była dla niej dobrym miejscem. Bezdomni nie wezmą przecież psa do weterynarza, a wszechobecny alkohol i narkotyki mogą w końcu sprawić, że psu stanie się ze strony człowieka będącego pod wpływem takich środków coś złego.

Postanowiła mu pomóc. Sama nie mogła zająć się psem, bo miała już jedna zwierzę, ale zgłosiła się do organizacji Charlie’s Angels – Animal Rescue Costa Rica z prośbą o pomoc. 

Organizacja opublikowała post na Facebook:

 

This beautiful Beagle / Labrador mix got abandoned by her family who moved away and dropped her off with some homeless...

Posted by Charlie's Angels - Animal Rescue - Costa Rica on Tuesday, October 6, 2020

Szybka reakcja na post

Już na drugi dzień po publikacji do organizacji zgłosiła się rodzina, która postanowiła zaopiekować się suczką. Organizacja skontaktowała ją z kobietą, która widziała psa i wspólnie pojechali do miejsca, gdzie zwykle koczowali bezdomni opiekujący się czworonogiem.

 

UPDATE about the dog in Alajuela who was abandoned to the streets and dumped with homeless people... A family in...

Posted by Charlie's Angels - Animal Rescue - Costa Rica on Wednesday, October 7, 2020

Pożegnanie z tymczasowym opiekunem było bardzo wzruszające. Mężczyzna prosił, aby nowa rodzina dobrze opiekowała się pieskiem. Z pewnością tak będzie! 

Od teraz suczka będzie miała na imię Kira, a w jej nowym domu czeka na nią inny piesek rasy shar pei. Mamy nadzieję, że Kirę spotka dużo szczęścia! 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz