Reklama

Kupują buldoga od hodowcy. Jeden bulwersujący szczegół przykuwa ich uwagę!

Schorowany buldog francuski dog-angry © Facebook - Harbor Point Animal Hospital

Historia buldoga Huck'a mogła się zakończyć tragicznie, gdyby nie to, że spotkał na swojej drodze osobę, która wyciągnęła do niego pomocną dłoń.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Huck został kupiony od hodowcy, kiedy był malutkim szczeniakiem i nie trzeba było długo czekać, aż jego nowa rodzina odkryje, że z ich pupilem dzieje się coś nietypowego.

Bardzo szybko okazało się, że buldog angielski ma problemy z załatwianiem swoich potrzeb fizjologicznych

Wizyta u hodowcy 

Zaniepokojeni właściciele Huck'a wrócili do hodowcy, aby oddać mu szczeniaka, któremu doskwierały poważne problemy zdrowotne. Mężczyzna nie chciał jednak słyszeć o “reklamacji” i odmówił przyjęcia szczeniaka z powrotem. 

Zaoferował za to właścicielom kolejnego buldoga, tym razem zapewniając, że ten pies jest cały i zdrowy.  Hodowca chciał w ten sposób uspokoić zbulwersowanych całą sytuację właścicieli. Na próżno!

Para postanowiła udać się do weterynarza, aby dowiedzieć się, co dokładnie dolega szczeniakowi i sprawdzić, jak można pomóc malcowi. 

Trudna decyzja

Podczas wizyty w Harbour Point Animal Hospital rodzina poprosiła o poradę dr Jamie Laity. Po badaniu okazało się, że buldog cierpi na tzw. rozszczep kręgosłupa, który powoduje niedorozwój rdzenia kręgowego psa. A to wpływa ma bezpośredni wpływ na codzienne funkcjonowanie psa. 

Zszokowi diagnozą właściciele czworonoga, nie wiedziałi, co mają począć w tej trudnej sytacji. Po długich namysłach, stwierdzili, że opieka nad chorym psem jest dla nich zbyt dużym obciążeniem. Pozostawili psa w rękach lekarki, który postanowiła zaadoptować biednego Huck’a.

Nowy początek

Dr Laity wiedziała, że Huck będzie potrzebował specjalistycznej opieki, ale jako weterynarz, była w pełni przygotowana, by sobie z tym poradzić.

Piesek ma problemy z wypróżnianiem i cały czas musi nosić pieluchę, dlatego potrzebuje częstych kąpieli, ale jak na razie Huckowi to nie przeszkadza. Mały buldog wprost uwielbia się kąpać i nie buntuje się, kiedy tylko jego pieluszka wymaga zmiany. 

Czworonóg wymaga całodobowej opieki, dlatego każdego dnia towarzyszy swojej pani w Harbour Point Animal Hospital, gdzie szybko stał się gwiazdą. To, co szczególnie lubi, to pobyt w recepcji, aby tam powitać każdego nowego pacjenta!

Chory i niechciany, Huck jest dziś najszczęśliwszym szczeniakiem na świecie i sprawia, że na twarzach  pacjentów pojawia się uśmiech!

 

Dr. Laity has a very special announcement to make! Last Friday a 3 month old English Bulldog was surrendered to Harbor...

Posted by Harbor Point Animal Hospital on Wednesday, March 14, 2018

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz