Reklama

Kupują buldoga od hodowcy. Jeden bulwersujący szczegół przykuwa ich uwagę!

Schorowany buldog francuski dog-angry
© Facebook - Harbor Point Animal Hospital

Historia buldoga Huck'a mogła się zakończyć tragicznie, gdyby nie to, że spotkał na swojej drodze osobę, która wyciągnęła do niego pomocną dłoń.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 26.10.2020, 09:15, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:48

Huck został kupiony od hodowcy, kiedy był malutkim szczeniakiem i nie trzeba było długo czekać, aż jego nowa rodzina odkryje, że z ich pupilem dzieje się coś nietypowego.

Bardzo szybko okazało się, że buldog angielski ma problemy z załatwianiem swoich potrzeb fizjologicznych

Wizyta u hodowcy 

Zaniepokojeni właściciele Huck'a wrócili do hodowcy, aby oddać mu szczeniaka, któremu doskwierały poważne problemy zdrowotne. Mężczyzna nie chciał jednak słyszeć o “reklamacji” i odmówił przyjęcia szczeniaka z powrotem. 

Zaoferował za to właścicielom kolejnego buldoga, tym razem zapewniając, że ten pies jest cały i zdrowy.  Hodowca chciał w ten sposób uspokoić zbulwersowanych całą sytuację właścicieli. Na próżno!

Para postanowiła udać się do weterynarza, aby dowiedzieć się, co dokładnie dolega szczeniakowi i sprawdzić, jak można pomóc malcowi. 

Trudna decyzja

Podczas wizyty w Harbour Point Animal Hospital rodzina poprosiła o poradę dr Jamie Laity. Po badaniu okazało się, że buldog cierpi na tzw. rozszczep kręgosłupa, który powoduje niedorozwój rdzenia kręgowego psa. A to wpływa ma bezpośredni wpływ na codzienne funkcjonowanie psa. 

Zszokowi diagnozą właściciele czworonoga, nie wiedziałi, co mają począć w tej trudnej sytacji. Po długich namysłach, stwierdzili, że opieka nad chorym psem jest dla nich zbyt dużym obciążeniem. Pozostawili psa w rękach lekarki, który postanowiła zaadoptować biednego Huck’a.

Nowy początek

Dr Laity wiedziała, że Huck będzie potrzebował specjalistycznej opieki, ale jako weterynarz, była w pełni przygotowana, by sobie z tym poradzić.

Piesek ma problemy z wypróżnianiem i cały czas musi nosić pieluchę, dlatego potrzebuje częstych kąpieli, ale jak na razie Huckowi to nie przeszkadza. Mały buldog wprost uwielbia się kąpać i nie buntuje się, kiedy tylko jego pieluszka wymaga zmiany. 

Czworonóg wymaga całodobowej opieki, dlatego każdego dnia towarzyszy swojej pani w Harbour Point Animal Hospital, gdzie szybko stał się gwiazdą. To, co szczególnie lubi, to pobyt w recepcji, aby tam powitać każdego nowego pacjenta!

Chory i niechciany, Huck jest dziś najszczęśliwszym szczeniakiem na świecie i sprawia, że na twarzach  pacjentów pojawia się uśmiech!

 

Dr. Laity has a very special announcement to make! Last Friday a 3 month old English Bulldog was surrendered to Harbor...

Posted by Harbor Point Animal Hospital on Wednesday, March 14, 2018