Reklama

Niezwykły kolor oczu tej kotki sprawił, że stała się gwiazdą internetu!

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że Noxy nie różni się niczym od innych kotów. Ale kiedy spojrzysz w jej oczy, nie będziesz mógł oderwać wzroku.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 29.10.2020, 17:22, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:48

Wszystko za sprawą niezwykłych oczu kotki, które mają ognisty kolor.

Obok intensywnego koloru oczu kotki nie da się przejść obojętnie. Nie dziwi więc fakt, że Noxy podbiła serca internautów

Czy te oczy mogą kłamać?

Kotka urodziła się w styczniu 2019 roku i ma blisko dwa lata. Mieszka w Holandii wraz ze swoją rodziną.

Kiedy ta brytyjska kotka krótkowłosa otwiera oczy, zwyczajnie nie można przestać na nią patrzeć. Być może dlatego, kiedy właściciele poznali Noxy, zakochali się w niej od pierwszego wejrzenia.

Choć w przypadku kotów brytyjskich krótkowłosych dopuszcza się wszystkie barwy szaty, kolorem najczęściej poszukiwanym przez przyszłych opiekunów jest niebieski. Właśnie w tej odmianie umaszczenia najczęściej spotykamy brytyjczyki. Tymczasem Noxy ma lśniąco czarną sierść, która w połączeniu z niepowtarzalnym odcieniem oczu, robi piorunujące wrażenie.

Warto wiedzieć, że brytyjczyki to nie tylko piękne koty - mają również ujmujący charakter. Lubią pieszczoty i bardzo cenią sobie obecność opiekunów.

Rzesza fanów w interencie 

Właściciele Noxy postanowili wykorzystać niezwykłą urodę swojej pupilki i stworzyli jej konto na Instagramie.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Natychmiast poddali się hipnotyzującym spojrzeniu Noxy. Dziś kotka na Instagramie kotka ma blisko 12 tysięcy obserwujących i ta liczba ciągle rośnie.