Reklama

Chihuahua wchodzi na golden retrievera: jego reakcja wprawia przechodniów w osłupienie (VIDEO)

<p>Mały Tim nie odstępuje Bena na krok</p> dog-happy

To historia małego, leniwego pieska, który ma szczęście mieć dużego i pomocnego przyjaciela!

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Gdy w 2016 r. do domu tymczasowego dla psów (i czasem kotów) w amerykańskim stanie Illinois przyjechał z Teksasu Tim, malutki pies rasy chihuahua, natychmiast wybrał Bena – psa pokaźnych rozmiarów i wielkiej łagodności – na swojego osobistego trenera, przyjaciela i… jak się później okazało, szofera.

Ben nie zaprotestował. Od razu pokochał drobnego, rezolutnego Tima.

Poznaj rasy chihuahua  i golden retriever

Przyjaźń od pierwszego wejrzenia

„Pewnego dnia weszłam do salonu. Ben leżał na kanapie, a na nim leżał Tim. Moja pierwsza myśl – ‘Jakie to urocze!’ – mówi jedna z opiekunek. Okazało się, że to nie był przypadek. Psy od samego początku tworzyły zgrany duet.

Podwieź mnie!

Ben opiekuje się Timem, a i Tim nie odstępuje swojego towarzysza na krok. Gdy udają się dalej – mały chihuahua wskakuje na grzbiet Bena i jest „podwożony”. Ben, zwany Big Benem służy Timowi również jako "podnożek", kiedy ten chce sprawdzić, czy na stole nie ma jakichś smacznych kąsków.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ben + Tim (@bigbentinytim)

Pewnego dnia nad jeziorem Tim i Ben zadziwili przechodniów, gdy Tim wskoczył na Bena, kiedy ten wchodził do wody! O dziwo, pies nie zaprotestował i bez sprzeciwu popłynął razem ze swoim małym przyjacielem na grzbiecie. Tim był jak król, suchy i zadowolony, cieszył się "pływaniem" bez wysiłku. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ben + Tim (@bigbentinytim)

Opiekunka przyznaje, że przyjaźń Tima i Bena jest jak przyjaźń dwojga ludzi. Przewija się tu cały wachlarz emocji. Dla Bena jest to szczególnie ważne – nigdy szczególnie nie pasował do pozostałych psów mieszkających w domu tymczasowym, a tu nagle pojawił się Tim.

Tim jest wesoły, żywy, towarzyski, potrafi wpakować się w tarapaty, a jednocześnie potrzebuje bardzo dużo uczucia. Uwielbia się przytulać – a Ben jest wprost do tego stworzony.

Źródło: TheDodo.com

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz