Reklama

Jak zareagowałby kot, gdybyś nagle umarł w domu? Ta kobieta już to wie

Jak zareagowałby kot, gdybyś nagle umarł w domu? Ta kobieta już to wie cat-wow

Koty to dość tajemnicze stworzenia. Przez większość czasu wydają się być pewne siebie, niezależne i dumne, a ich zachowania sprawiają, że ludzie zastanawiają się, czy te zwierzęta naprawdę dbają o swoich właścicieli.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 31.10.2020, 07:45, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Według badań, które przeprowadziła w zeszłym roku dr Kristyn Vitale i jej zespół z Oregon State University, koty wykazują te same oznaki przywiązania do ludzi, co psy i niemowlęta.

„Od dawna istnieje tendencyjne myślenie, że wszystkie koty zachowują się aspołecznie. Ale większość kotów potrzebuje swojego właściciela jako źródła bezpieczeństwa. Twój kot jest zależny od ciebie, potrzebuje cię, aby czuć się bezpiecznie, szczególnie wtedy, gdy jest zestresowany” – wyjaśnia Vitale.

Badania dowodzą, że koty mają i zdolność, i niezbędne cechy do tworzenia głębokich więzi społecznych z ludźmi. Czasami może po prostu wyrażają je inaczej. Na swój własny koci sposób.

Kot bez uczuć - czyżby?

Chociaż nauka potwierdza przekonanie, że koty naprawdę nas kochają, żartowanie z ich „zimnej” i „bezdusznej” osobowości nadal jest zabawne.  Pewna kobieta z Waszyngtonu (USA) postanowiła sprawdzić, jak jej kot zareagowałby na... ludzki szkielet. 

Kupiła szkielet naturalnej wielkości w supermarkecie, położyła na sofie w domu i czekała z aparatem. Wbrew temu, czego się spodziewała, kot nie wyglądał na zdziwionego. Najspokojniej w świecie ułożył się wygodnie i "przytulił" do szkieletu. 

Pomysł  viralowo rozprzestrzenił się w sieci. Wielu opiekunów postanowiło sprawdzić czy ich pupile podobnie będą reagować na "martwą" zabawkę. Sami zobaczcie.

1. Hm, bardzo wygodnie

 

 

2. „Nigdy nie widziałam go tak spokojnego"

 3. Gotowi na Halloween

4. Na kolanach najlepiej 

5. Pełen spokój 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz