Reklama

Kobieta buduje fotobudkę, w której jej pies może robić selfie – Internet oszalał!

Kobieta buduje fotobudkę, w której jej pies może robić selfie  – Internet oszalał! dog-happy © YouTube: Simone Giertz

Czy kiedykolwiek widziałeś selfie psa? Prawdziwe selfie, zrobione przez prawdziwego psa, przy użyciu jego własnych łapek? Nie? Nie martw się – właśnie mamy zamiar pokazać Ci takie zdjęcia.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Simone Giertz jest YouTuberką i wynalazczynią znaną głównie z innowacyjnych i interesujących, ale mniej niż przydatnych technicznych tworów. Najnowszym projektem Simone jest fotobudka dla psa, która pozwala zwierzakowi robić zdjęcia własną łapą!

Nietuzinkowy pomysł

Simone rozpoczyna swój film, mówiąc: „Uwielbiam zdjęcia psów! (...). Ale coś, czego nie widziałam, to psie selfie. Sądzę, że istnieje sposób, aby psy zrobiły sobie zdjęcia bez pomocy ludzkich rąk. Dlatego stworzę w pełni zautomatyzowaną fotobudkę dla Scraps ”. 

Kobieta wpadła na pomysł zbudowania budki fotograficznej dla swojego psa, kiedy próbowała nauczyć ją przewijania telefonu łapą i robienia sobie zdjęcia. Niestety, te próby nie zakończyły się sukcesem, ponieważ łapy pieska nie są tak dokładne jak ludzkie palce. Ten eksperyment uświadomił Simone, że gdyby istniał jakiś przycisk, Scraps byłby w stanie go nacisnąć.

Wykonanie

Najpierw Simone zbudowała i zaprogramowała mechanizm składający się ze stopnia z przyciskiem, kamery i dozownika smakołyków. Po każdym naciśnięciu stopnia dozownik uwalnia smakołyk, a aparat robi zdjęcie.

Następnie Simone przystąpiła do budowy konstrukcji fotobudki za pomocą klocków LEGO. Zainstalowała mechanizm dozownika smakołyków wewnątrz konstrukcji fotobudki, dodała kilka drobiazgów i budka była gotowa do użycia.

Simone opublikowała na Twitterze kilka selfie, które zrobił jej pies. Post ma obecnie ponad 230 tys. polubień i prawie 30 tys. retweetów!

Jeśli również chceilibyście stworzyć dla swojego pupila taką atrakcję, zapraszamy do obejrzenia filmu Simone na YouTube.

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz