Reklama

Ten pies doskonale wie na czym polega Halloween: śpi w pozycjach, które przyprawiają o dreszcze!

pies w dziwnej pozycji dog-wow

Nico to bardzo wysoki psiak. Być może ze względu na swoje rozmiary nie jest w stanie ułożyć się do spania w taki sposób, jak robi to większość psów.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Nellie Jönsson mieszka w mieście Trelleborg w Szwecji. Jest opiekunką dwóch psów - Nico i suczki Jenny. 

Nico to podenco z Ibizy. Podenco to wysokie, szczupłe psy o długich kończynach. Choć są urodzonymi biegaczami, w domu potrafią być bardzo spokojne, ułożone i czułe. Właśnie taki jest Nico.

Ratunku! Czy mój pies się połamał?

Nico ma również pewne wyjątkowe "hobby". Kiedy odpoczywa po długich spacerach, potrafi przyjąć przedziwne pozycje do spania. Zwija swoje długie ciało w najróżniejsze konfiguracje, dzięki czemu zyskał sobie przydomek "precelek”.

Podobno, psiak już od szczenięcych lat potrafił usnąć w pozycjach, które przyprawiały jego opiekunów o zawał serca, w obawie o jego kręgosłup.

podenco pies
©Nellie Jönsson

Niespodzianek ciąg dalszy

Mimo że rodzina zdążyła już przyzwyczaić się do zachowania psa, to nadal zdarza mu się zaskoczyć opiekunów. Niedawno, przygotowując się do drzemki, Nico przytulił się do swojego opiekuna.

Próbował dopasować się do ułożenia ciała mężczyzny, w wyniku czego wyglądał jak zdeformowany potwór mogący z powodzeniem reprezentować stwory Halloweenowe.

Rodzina podejrzewa, że pieskowi po prostu sprawia przyjemność znajdowanie nowych pozycji do spania. Opiekunowie uważają, że te dziwne nawyki tylko dodają ich ukochanemu psiakowi uroku.

Źródło: The Dodo

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz