Reklama

Opiekun psa postanowił się przebrać: reakcja husky jest niesamowita

Opiekun psa postanowił się przebrać: reakcja husky jest niesamowita dog-wow

Powszechnie wiadomo, że psy mają niesamowicie rozwinięty zmysł węchu. Opiekun tego psa postanowił sprawdzić, czy jego pupil będzie w stanie go rozpoznać wyłącznie po zapachu.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

O tym, że psi węch jest wyjątkowy wie chyba każdy. Jest dla psów głównym źródłem informacji o świecie. Nic więc dziwnego, że psy wykorzystywane są w zadaniach wymagających węszenia – m.in. w szukaniu narkotyków czy poszukiwaniu zaginionych osób. Wystarczy właściwe szkolenie, aby pies wyczuwał stał się prawdziwą "czujką" zapachów.

A co z pamięcią zapachową zwykłego psa? Czy czworonogi są w stanie rozpoznać właściciela po przelotnym zapachu? Opiekun tego psa rasy husky postanowił to sprawdzić.

Próba zapachowa

Mężczyzna stwierdził, że najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy jego pies będzie w stanie rozpoznać go wyłącznie po zapachu, będzie przebranie się. Zdecydował się na kostium staruszka oraz maskę, która pasowała do stroju i wyszedł na "przypadkowe" spotkanie ze swoim pupilem.

Znajomy zapach

Opiekun przebrany za starca przeszedł obok psa, który na pierwszy rzut oka nie przejawił większego zainteresowania mężczyzną.

Jednak gdy mężczyzna minął pupila, szczeniak wyczuł znajomy zapach i  był wyraźnie zdezorientowany, nie wiedząc co robić. Nagle zaczął wyrywać się spod opieki kobiety i pobiegł za mężczyzną.

No cóż, efekt tego testu był do przewidzenia, ale i tak jest zabawny. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz