Reklama

Golden retriever na dachu: przerażona sąsiadka zawiadamia opiekunów, ale takiej reakcji się nie spodziewa

Golden retriever na dachu dog-wow © Reddit/GallowBoop

Zachowanie tego psa wykracza poza psie normy. To kot, w skórze golden retrievera!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 02.11.2020, 13:30, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

To koty, a nie psy, znane są z tego, że lubią wchodzić w nietypowe miejsca, a kiedy spadną z wysokości, to na ogół nic im się nie dzieje. Huckleberry jest jednak wyjątkowym goldenem.

Jego zachowanie bardziej przypomina kota – na przykład uwielbia wylegiwać się na dachu. I to takim spadzistym! 

Pies jak kot

Widok dużego psa na krawędzi dachu może przyprawić o palpitację. Tak właśnie zareagowała jedna z osób mieszkających w pobliżu, kiedy po raz pierwszy zobaczyła psa siedzącego na krawędzi domu. Przerażona, natychmiast pobiegła do drzwi i zaczęła wołać opiekunów. 

Otóż Huckelberry najbardziej lubi przesiadywać na dachu i z wysokości obserwować okolice. Potrafi tam siedzieć godzinami. Jest przyzwyczajony i nauczył się wskakiwać na dach, korzystając z przybudówki od strony ogrodu. 

Jego opiekunowie, mając dość przybiegających w panice przechodniów tłumaczących im, że ich pies jest w niebezpieczeństwie, postanowili przywiesić przy ogrodzeniu informację: 

Huckelberry w pełni zasługuje na swoje imię. Nauczył się wskakiwać na dach, używając tylnego ogrodu. Kiedy to robi, zawsze ktoś jest w domu. Doceniamy troskę, ale prosimy, nie pukaj i nie denerwuj się – wiemy, że tam jest. Jeśli chcesz, możesz zrobić mu zdjęcie! – głosi notatka. 

Od kiedy opiekunowie postawili przed domem tabliczkę, znacznie mniej ludzi panikuje, a internet zapełnia się zdjęciami Hucka! 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz