Reklama

Kto znalazł się na pierwszym zdjęciu opublikowanym na Instagramie? Znamy odpowiedź

kobieta robi selfie dog-wow

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie było pierwsze zdjęcie zamieszczone kiedykolwiek na Instagramie? My już wiemy, a odpowiedź wcale nas nie dziwi.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Pierwsze zdjęcie, które kiedykolwiek opublikowano na Instagramie, przedstawia dużego psa siedzącego u stóp jakiegoś mężczyzny.

Tym mężczyzną jest współzałożyciel serwisu Kevin Systrom. 16 lipca 2010 roku zamieścił na swoim profilu fotografię bezdomnego psa, wałęsającego się przy budce z tacos gdzieś w Meksyku. Zdjęcie zostało podpisane „test”, jako że właśnie miało posłużyć Systromowi jako test działania aplikacji.

Pierwszy influencer

To, że na pierwszym zdjęciu na Instagramie znalazł się pies, wcale nas nie dziwi; w końcu kiedy dzieje się coś ważnego, chcemy, by towarzyszyli nam czworonożni przyjaciele. Wagi wydarzeniu dodaje fakt, że Instagram ma ponad miliard użytkowników, a to już naprawdę coś.

Fotografia Systroma jest bardzo zwyczajna, wygląda jakby została zrobiona przez amatora. Pyszczek ślicznego psa jest nieco ziarnisty, a całość wygląda jak przepuszczona przez jeden z najpopularniejszych instagramowych, oldskulowych filtrów.

Nie wiadomo jednak, jak zwierzak ma na imię. Jedno jest pewne: stał się jednym z pierwszych influencerów na Instagramie. Hasztag #dog ma na serwisie prawie 300 milionów postów, nie wliczając w to innych wersji językowych słowa „pies”.

Ciekawe, czy pierwszy czworonożny influencer na Instagramie znalazł w końcu dom...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

test

A post shared by Kevin Systrom (@kevin) on

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz