Reklama

Cocker spaniel wściekle szczeka podczas nadmorskiego spaceru: jego opiekun łapie się za głowę, kiedy poznaje przyczynę

Pies na plaży dog-wow
© Screenshot YouTube @Leaderlive

Podczas spaceru brzegiem morza w psie narasta niepokój. Opiekun czworonoga szybko dochodzi do wniosku, że musi natychmiast interweniować.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 08.11.2020, 07:50, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:48

Kiedy Rich Wilcock spędzał wspaniały dzień na plaży ze swoim cocker spanielem Leią, szybko stwierdził, że jego pies zachowuje się inaczej niż zwykle. Suczka zaczęła nerwowo biegać w tę i we w tę po brzegu i wściekle szczekać na morze. Rich próbował uspokoić Leię, wołając ją, ale na próżno. Psinka ewidentnie chciała zwrócić jego uwagę na to, co dzieje się w wodzie.

Coraz bardziej zaniepokojony Rich dołączył do swojego pupila, popatrzył na morze i zauważył małego morświna uwięzionego na skałach. Na szczęście wciąż żywego!

Międzygatunkowa akcja ratunkowa

Ponieważ Rich nie miał zasięgu w telefonie, postanowił zaufać swojemu instynktowi i umieścić małego morświnka z powrotem na wodzie. Ale gdy wszedł do morza, z przerażeniem zauważył, że zwierzę się nie rusza.

Mężczyzna próbował zachęcić malucha do ruchu i pokazać mu, jak to zrobić. Po chwili morświn nieśmiało zaczął płynąć i oddalać się w stronę horyzontu. Niestety w pewnym momencie duża fala z powrotem zniosła malucha na kamienie. Rich już wiedział, że musi wejść głębiej do wody, by pomóc nieszczęśnikowi. Tym razem akcja zakończyła się sukcesem.

- Zostałem na miejscu jeszcze przez jakiś czas, żeby mieć pewność, że nie wróci. Kiedy złapałem sygnał, zadzwoniłem do straży przybrzeżnej, a oni z kolei zgłosili sprawę zespołowi naukowemu. Ten maluch miał dużo szczęścia, ponieważ w promieniu mili nie było nikogo – tak Rich skomentował całą akcję.

Filmik, który Rich zamieścił na YouTube, doczekał się prawie 3,5 miliona wyświetleń. Mężczyzna nazwał uratowanego przez siebie zwierzaka Buddy (z ang. kumpel).

Mamy nadzieję, że morświnowi dopisuje zdrowie i pływa bezpiecznie na dalekich wodach oceanu.

Źródło: The Dodo