Reklama

Kobieta upada przed nadjeżdzającym pociągiem: jej pitbull nie waha się ani chwili i płaci za to wysoką cenę

Pitbull w szpitalu dog-sad

Hamulce pędzącego pociągu zgrzytają, kiedy maszynista włącza hamowanie awaryjne. Pies daje z siebie wszystko, by przynajmniej uratować swoją opiekunkę.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 11.11.2020, 12:10, aktualizacja dnia 12.06.2021, 13:49

Tego dnia Christine Spain wybrała się ze swoim ukochanym psem na spacer. W pewnym momencie, bez znanej przyczyny zasłabła i upadła na tory. Nie wiadomo, dlaczego chodziła tak blisko trakcji kolejowej.

W oddali było widać pociąg towarowy, który z dużą prędkością jechał w kierunku kobiety. Maszynista nigdy nie zapomni tego widoku: kiedy włączył awaryjne hamowanie, zauważył, że pies kobiety próbuje ją ściągnąć z torów i odciągnąć w bezpieczne miejsce. Gdy pociąg w ostatniej chwili wyhamował, maszynista wyskoczył z pojazdu, by natychmiast pomóc pieskowi.

Cena za ratunek

Akcja ratunkowa podjęta przez pitbulla Lilly zakończyła się sukcesem. Christine jest całkowicie zdrowa, ale suczka podczas zdarzenia została poważnie ranna. Miała liczne kontuzje w prawej przedniej łapce, miednicę złamaną w kilku miejscach i urazy wewnętrzne.

Kiedy bohaterska Lilly trafiła do kliniki weterynaryjnej, szybko okazało się jasne, że jej łapek nie da się uratować i musi być amputowana. Lekarze zapewnili, że po amputacji nogi, psinka będzie mogła wrócić do pełnego zdrowia.

Wyobraźcie sobie tę ulgę, jaką wszyscy musieli wtedy odczuć! Syn Christine, David, jest przekonany, że to, co się wydarzyło, było niczym innym jak cudem.

Całe zdarzenie zainspirowało opiekunów Lilly do założenia organizacji charytatywnej pomagającej innym zwierzakom wrócić do zdrowia.

 

(Picture taken last summer) we’re here in New England and still completely snow covered. How about you and where are you all from??

Posted by Lilly the Hero Pit Bull on Monday, March 12, 2018