Reklama

To najbardziej leniwy bulterier na świecie. Padniecie ze śmiechu! (VIDEO)

Opiekunowie tego psa nie ma łatwego życia, ale za to wyćwiczyli na pewno ogromne bicepsy! 
 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 16.11.2020, 12:51, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:48

Mieszkający we Włoszech Sparky na pozór nie różni się od typowego bulteriera. Mocno umięśniony, silny pies wydaje się wprost stworzony do codziennych harców. W praktyce jednak to najbardziej leniwy pies na świecie. W duchu jest na pewno bassetem!

Standardowym zachowaniem Sparkiego, kiedy idzie na zakupy do marketu ze swoim opiekunem, jest położenie się na ziemi i pozwolenie na to, by jego opiekun go ciągnął. Ta zabawa przypomina sanki, tyle że sanek nie ma, a pies waży niemało i jest to dla jego opiekuna ciężka, fizyczna praca. 

Pies, który chce być sławny

Sparky zaczął zachowywać się w ten sposób, kiedy ukończył rok. Początkowo opiekunowie myśleli, że robi to dlatego, że jest zmęczony. Po wizycie u behawiorysty okazało się jednak, że robi to dla przyciągnięcia uwagi! Cieszy go to, że interesują się nim przechodnie i osoby robiące zakupy. To pies, który po prostu pragnie sławy! 

Kiedy ktoś zwróci na niego uwagę, Sparky natychmiast macha ogonem, a jego pyszczek wygląda, jakby się uśmiechał. Dzieci to uwielbiają! 

Sparky daje się ciągnąć nie tylko w supermarkecie (choć podłogi hal sprzedażowych lubi najbardziej), ale często kładzie się też w innych miejscach: na plaży, miejscach z terakotą, a nawet w wodzie! 

Jego opiekunowie nie mają mu tego za złe – kochają go bezwarunkowo – zobaczcie sami: